3 tipy pro lepší produktivitu během home office

Pandemie koronaviru je stále v plném proudu a firmy, které dočasně přešly na home office, si musí na návrat do normálu ještě nějakou dobu počkat. Zaměstnanci si však na práci v domácím prostředí příliš nestěžují a téměř polovina si dokáže představit, že se již do kanceláře nevrátí. Jediný problém vidí v produktivitě, která doma z mnoha různých důvodů klesá. Pokud s ní bojujete i vy, začtěte se do následujících tipů – prozradíme vám, jak zvládnout co nejvíce úkolů v co nejkratším čase.

1. Zařiďte si pracovnu (nebo alespoň pracovní koutek)

Představa, že na gauči zvládnete stejné množství práce jako u pracovního stolu, vezme za své v momentě, kdy do ruky vezmete ovladač a pustíte si další díl oblíbeného seriálu. Chcete-li v rámci home office pracovat stejně efektivně jako v kanceláři, musíte si vytvořit adekvátní prostředí. Vyhraďte si celou místnost, případně pracovní koutek v odlehlejší části bytu. Pracovnu zútulněte pomocí květin, motivačních plakátů nebo jiných dekorací, které vám budou připomínat, že ačkoliv jste doma, nemáte volno.

2. Používejte aplikace, které vám usnadní život

Žijeme v digitální době a byli byste sami proti sobě, kdybyste nevyužívali potenciál moderních aplikací. Každodenní rutinu vám v mnohém usnadní například CRM software – získáte díky němu perfektní přehled o zákaznících, umožní vám rychlou komunikaci a sdílení dokumentů s kolegy a v neposlední řadě poslouží i jako software pro řízení projektů.

3. Dopřávejte si motivační přestávky

Dlouhé sezení bez pravidelných přestávek efektivitě práce příliš nenahrává. Naopak se snažte pracovat tak, abyste se stále cítili svěží. Rozdělte si pracovní dobu na větší množství segmentů a dopřávejte si průběžné přestávky (např. vždy na 5 minut po cca 20 minutách práce). Jakmile vám bude dělat problém udržet pozornost, odměňte se krátkou pauzou.

 

Ovšem pozor – smutnou pravdou je fakt, že moderní technologie snižují schopnost koncentrace a trhají pozornost jiným směrem. Sledování sociálních sítí či jiné rozptylování si nechte až po pracovní době. Bude-li to nutné, odložte mobil bokem a nainstalujte si do prohlížeče rozšíření, které dočasně zablokuje vybrané weby, jejichž prohlížení vás zbytečně zdržujte a odvádí od práce.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...