Zelený čaj jako ten nejlepší pomocník

Mnoho lidí má své ranní rituály. Jedná se zejména o brzké vstávání, následnou hygienu, oblékání, chystání se do práce, dále musí posnídat a vypít si svou oblíbenou kávu. Je skvělé, že lidé mnohdy dodržují nejdůležitější jídlo dne. Ovšem nápoj, který snídani provází, by se mohl vyměnit. Káva totiž v sobě obsahuje tělu škodlivé látky, proto by bylo nejlepší tento nápoj zcela vyhodit ze svého jídelníčku.

Mnoho lidí se ovšem bez ranního a následného odpoledního kofeinu opravdu neobejde. Proto odmítají vymezit pití kofeinového nápoje. Nevěří, že existuje jiné pití, které má ty samé účinky, ale navíc je mnohem zdravější. Jedná se o zelený čaj. Díky svému složení skvěle nahradí kávu. Obsahuje totiž také látku zvanou kofein, proto nastartuje do nového dne zcela stejně jako káva.

Čím je ale zelený čaj odlišný? Zejména tím, že působí blahodárně na náš organismus. Skvěle nastartuje metabolismus a posílí naši imunitu. Tento druh čaje se také označuje za úžasného pomocníka při hubnutí. Je to z toho důvodu, že pokud přidáte pití zeleného čaje do svého stravování a budete ho pít vždy minimálně půl hodinu před hlavním jídlem, dosáhnete pocitu plnosti. Tedy jinými slovy – nebudete mít potřebu přejídat se nebo nakládat si velké porce jídla.

Dbejte na to, abyste po každém vypití vypili dále i sklenku čisté vody. Zelený čaj totiž může zapříčinit suchost v krku, která bývá obvykle opravdu nepříjemná. Hlavně ji nezahánějte pomocí sladkého sirupu nebo bublinkových minerálek.

Pakliže se smíříte s konzumací tohoto nápoje a osvojíte si také tři základní pravidla zdravého životního stylu (tedy pravidelné cvičení, pitný režim a kvalitní stravování), docílíte nejen zdravějšího organismu, ale také rychlejšího hubnutí. Jelikož se blíží jaro a následuje horké léto, určitě uvítáte tohoto pomocníka na hubnutí ve své spíži. Postava do plavek se totiž nevytvaruje sama.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...