Věci, kterými se sami omezujeme

Podnikání – to chce pořádnou dávku odvahu a ochotu vystoupit ze své komfortní zóny. Cesta za vytyčeným cílem je totiž poměrně trnitá, a to znamená jedno – na naši cestu si kromě zmiňované ochoty a odvahy musíme přibalit i pořádnou porci vytrvalosti a trpělivosti. Co však z naší pomyslné batožiny vytáhnout musíme, je závažní v podobě věcí, které nás omezují, respektive kterými se sami omezujeme. Víte, o čem je konkrétně řeč? 

Nevyužíváme své silné stránky a talenty 

Jednou z věcí, kterou bychom měli ze všeho nejdříve vyhodit z potenciálního batohu je naše nedůvěra v sebe a to, že si nejsme vědomí svých silných stránek a talentů. Nebo možná jsme, jen jsme se silné stránky nenaučili využívat. Jsou ale pomyslnými esy v rukávu, které stačí vytasit a rázem jsme o dva kroky před konkurencí. 

Nezakrývejte své slabiny 

S tím jdou ruku v ruce naše slabiny. Mnoho lidí se snaží o zakrytí všech našich slabin, jenže to je zbytečné. Většinou na tuto aktivitu vynaložíme až příliš mnoho energie, namísto abychom tuto energii předávali dál a naopak jí popoháněli zmiňované přednosti. Ujasněte si proto priority a sami si určete, do čeho onu energii budete vkládat.  

Obviňování okolí za vlastní chyby 

Naučit se přijmout své chyby a kroky vedle. Mnoho lidí má tendenci vinit své okolí nebo blízké za to, co vlastně ani neudělali. A mnohdy jsou si lidé vědomi, že je chyba na jejich straně, ale nějak si tuto skutečnosti nechtějí připustit k tělu. Nehledejte proto výmluvy a nesvádějte svá provinění na někoho jiného. Začněte řešit své problémy, protože nikdo jiný je za vás nevyřeší. 

Nevzdávejte se svých cílů 

A už vůbec se nevzdávejte svých cílů. Možná máte tendenci tento krok udělat, protože vaše cíle jsou příliš velké a možná příliš nedosažitelné. Ale nic takového neexistuje. Žádné cíle nejsou nedosažitelné a žádné cíle nejsou tak velké, aby jich člověk nedosáhl.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...