Získat peníze na podnikání může být pěkný oříšek

Začátky podnikání jsou vždy těžké, a to i bez ohledu na to, zda máte k nakopnutí byznysu dostatek financí. Pokud ano, odpadá vám jedna velká starost, pokud ne, pak musíte řešit poměrně složitý problém. Jen málokdo má dostatek vlastních úspor a většinou se hned ze začátku také nenajde velký investor, který by nápadu tolik věřil. Takže pro peníze je třeba jít jinam. Nabízí se samozřejmě banka, jenže zde můžete dost narazit. Banky nejsou ochotné půjčovat jen tak každému. Jaké musíte splnit podmínky, abyste měli šanci získat vysněné finance?

Registr dlužníků

První velká mrzutost. Máte-li jiné půjčky, může to velmi významně bránit k získání dalšího úvěru. Banky si vždy velmi pečlivě prověřují registr dlužníků a vy se do něj můžete dostat velice snadno, ani o tom nemusíte vědět. Stačí nezaplatit včas fakturu od vašeho mobilního operátora. Ale problém může být i využívání kontokorentu, který jste nestihli včas splatit. Raději si tedy situaci prověřte před návštěvou banky, ať nejste nemile překvapeni.

 Příjem

Dalším důležitým předpokladem je váš příjem. V podstatě lze říci, že bez pravidelného měsíčního příjmu, který je prokazatelný, vám žádná banka nepůjčí. A jistě si dokážete představit, že ve chvíli, kdy chcete začít podnikat, asi nikde nejste zaměstnáni na plný úvazek. Je to tedy trochu patová situace. Nutná výše vašeho příjmu vždy závisí na konkrétní bance i na částce, kterou si chcete půjčit. Lze v podstatě říci, že v klasickém bankovním sektoru nikde nedostanete půjčku bez doložení příjmu i bez kontroly registru dlužníků. Pro získání půjčky od banky je tedy klíčové:

  • Mít stálý a prokazatelný příjem.
  • Nebýt jinde zadlužen.
  • Splnit další požadavky vyžadované konkrétní institucí.

Využití peněz

Spousta finančních institucí se nespokojí jen s výše uvedenými zárukami, ale vyžaduje i doložení toho, jakým způsobem budou peníze využity. Podnikatelské půjčky jsou v tomto ohledu hodně charakteristické. Před zažádaní o půjčku je tedy nutné zvážit, jak budete peníze využívat. Může jít o nákup surovin, přístrojů, vybavení, ale i třeba na vyplácení zaměstnanců.

You may also like...