Oblékáme si na pohovor či na schůzku. Na co si dát pozor?

Usilujete o práci nebo chcete udělat dojem na nového obchodního partnera? Pak dbejte na to, co máte na sobě. To, že se na takto oficiální schůzky nechodí v tričku a džínách, to nemusíme připomínat. Každý ví, jak důležité schůzky či pohovory, proto si nechceme zkazit šanci na úspěch tím, že přijdeme nevhodně oblečeni. Bohužel i když si oblékneme košili nebo sukni, můžeme udělat chybu.

Abyste předcházeli trapným situacím či následně tomu, že schůzka dopadne nemile, prozradíme, na co si dát pozor a co byste neměli podcenit při výběru vhodného oblečení, které si na sebe v den důležitého pohovoru či schůzky obléknete.

Na co si musí dát pozor pánové

Jak jsme zmínili, to, že se na schůzky neberou trička ani džíny, jistě dobře víme. Pánové většinou volí společenské kalhoty, košili, případně se nebojí obleku nebo saka. Pokud se rozhodnete vzít si košili, mějte neustále na mysli, že vám košile nesmí vyčuhovat z kalhot. Stejně tak by vám kalhoty neměly padat a nemělo by jít vidět spodní prádlo, což je bohužel dnes jakýsi trend.

Nedoporučují se ani pestrobarevné košile, volte jednoduché, vypasované, jednobarevné, které vždycky sklidí úspěch. Co se týče obuvi, vyhněte se teniskám! Pánové žijí v domněnce, že se tenisky hodí ke všemu, ale skutečně opak je pravdou. Zvolte raději mokasíny nebo klasické polobotky, které zaručují úspěch.

Na co si musí dát pozor dámy

Dámy mají mnohem více možností, co si mohou obléknout. Nejlépe udělají, když si obléknou kostýmek, kterým nemohou nic pokazit. Pokud budou chtít vsadit na sukni, ta by měla sahat až ke kolenům, nikoli pod zadeček. To se opravdu nehodí. Stejně tak není vhodný velký výstřih, nehezky působí i černá podprsenka pod bílou prosvítavou košilí.

Při výběru vhodných šat dejte ruce pryč od typicky letních šatiček, ale raději zvolte společenštější, které jsou vypasované a dlouhé zhruba ke kolenům.

Co na pohovor třeba u stavební firmy?

Je rozdíl se ucházet o práci dělníka a o pozici sekretářky. Ale sakem určitě chybu neuděláte. Nemusíte přijít v pracovních monterkách, aby jste měli dané práci blíže, naopak, ukažte, že máte úroveň za každých okolností. Můžete sice najít místo dělníka, ale také stavby vedoucího nebo projektového manažera, záleží na zkušenostech a potřebách firmy.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...