Ženy, které změnily podobu modelingu

Zatímco ještě v minulé dekádě jsme na přehlídkových molech vídali ty stejné typy postav, nyní je vše jiné. O diverzitu se postaralo mnoho tváří. Navždy se tak zapsaly do historie. Zde jsou některé z nich.  

Winnie Harlow se postavila vitiligu 

Tuto modelku v dětství šikanovali za to, že je jiná. Nyní by si přáli být jejími nejlepšími přáteli. Winnie Harlow má šestadvacet a ze svého vzhledu udělala přednost. Dvojbarevná kůže je s ní od nepaměti. Jedná se o důsledek kožního onemocnění, které se vyznačuje ztrátou pigmentu. Před devíti lety se i přes svůj handicap rozhodla zúčastnit show Amerika hledá topmodelku. Nevyhrála, ale vydělává nejvíce. Ze své slabiny dokázala udělat svou přednost.  

Madeline Stuart ukazuje, že Downův syndrom není tabu 

Takto by modelka například v devadesátých letech rozhodně vypadat nemohla. Naopak. Díky za dobu, ve které můžeme být sami sebou. Tato modelka ukazuje, že ani Downův syndrom nás nemůže zastavit v naší cestě za sny. Od roku 2015 na sobě pracuje, pár kilo zhubla a učí se pohybovat v drsném showbusinessu. A to i přes svůj handicap. Stala se virální senzací, dnes je úspěšnou modelkou.  

Lauren Wasser život nevzdala 

Krásná a mladá, taková byla Lauren před tím, než se to stalo. Kvůli použití obyčejného menstruačního tampónu prodělala syndrom toxického šoku. Kvůli této rychle postupující nemoci musela ve svých pouhých čtyřiadvaceti letech podstoupit amputaci obou dolních končetin. Po čase se z hrůzného zážitku vzpamatovala a nyní se vrací na mola, která znamenají svět. S hlavou vzhůru a chutí žít.  

Tyto osobnosti inspirují svět modelingu mnohem více, než by se mohlo zdát. I obyčejné ženy tak mají mnohem větší vůli bojovat se svými potížemi a nevzdávat se. Proti nepřízni osudu se totiž vždy lze postavit a podívat se na situaci znovu a znovu, než nenalezneme její přínos.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...