Jak správně pečovat o koženou tašku

Do práce, na poradu nebo jenom tak – jako zpestření našeho outfitu. Kožené tašky, ve kterých kromě peněženky také běžně nosíme mobilní telefon, klíče nebo papírové kapesníčky, jsou módním trendem, který tady byl, je a bude. Abyste však nemuseli utrácet pořád a pořád za nový kousek, naučte se správně o kabelku pečovat. Na co konkrétně nezapomínat a jak si ji tedy udržet skutečně vkusnou a pořád jako novou?

Uchovávejte ji tam, kde správně máte

Mnoho žen má tendenci házet kabelku do jakéhokoli rohu v interiéru. Jenže takové zacházet se zrovna nemusí vyplatit. Kabelky jsou módní doplňky a stejně jako cokoliv na světě, i ony se mohou opotřebovat vlivem nesprávného používání. V případě, že nechcete utrácet za kabelku znovu majlant, jak to v případě kožených a velmi kvalitních alternativ chodí, měli byste si dát záležet s jejím uchováváním a skladováním. 

Kabelky je dobré pečlivě uchovávat na židli nebo v nejlepším případě si na ni pořiďte háček. Jestliže máte tendenci kabelky střídat, jednu po druhé vždycky schovejte také do textilního vaku.

Kůže se natírá, protože se napíná

Už vám někdo někdy řekl, že dřevo je živý materiál, který neustále pracuje? Stejně tak tomu je v případě kůže. Opět mluvíme o živém materiálu, jenž vlivem své živosti a napínání může popraskat. Proto je klíčové koženou tašku jednou za čas natřít, a to produkty určenými k tomuto účelu.

Kromě toho, že můžete použít například jemnou pastu, případně balzám podobného složení, hodit se můžou také nejrůznější olejíčky vhodnými na tento povrch.

Chraňte kabelku před vlhkostí

V rámci řádné péče o koženou tašku se ji snažte udržovat mimo vlhkost. Stejně jako zmiňovanému dřevu nesvědčí zvýšená vlhkost, nesvědčí ani kůži, ze které se módní doplňky vyrábí. I proto, v případě, že kabelku delší dobu nenosíte, byste se měli uchýlit k jejímu skladování v látkových pytlících, kde budou před vlhkostí chráněny.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...