Jak platit pomocí mobilu s Apple Pay a Google Pay?

Přejete si v obchodě zaplatit mobilem? V tom případě byste měli mít nainstalovány aplikace Apple Pay nebo Google Pay. Takto nastavené platby vám usnadňují každodenní život. Jak na to?  

Apple Pay 

Již z názvu vyplývá, že tato funkce bude dostupná uživatelům, kteří vlastní Apple produkty. Takto budou moci v kamenných i internetových obchodech snadno platit pomocí TouchID nebo FaceID. Snadno zaplatí v jakémkoliv obchodě. Vlastníte iPhone, iPad nebo Mac? V tom případě je pro vás tato funkce jedinečná.  

Google Pay 

Samozřejmě nemusíte mít výrobek od Apple, abyste mohli zaplatit pomocí svého tabletu, chytrých hodinek, nebo také telefonu. Společnost Google představila Google Pay, kdy vám bude stačit libovolný přístroj s Androidem, do kterého si stáhnete aplikaci Google Pay. Toť vše. Můžete vesele platit.  

Rychlé a jednoduché placení 

Jako největší výhoda Apple a Google Pay se udává rychlost platby. Mobilní telefon, smart hodinky nebo tablet míváme s sebou již na každém kroku, takže i když si jdete zaběhat do parku a nemáte u sebe zrovna peněženku, svůj oblíbený nápoj si stejně můžete koupit.  

Bezpečná forma platby 

Platba pomocí chytrého telefonu, hodinek nebo tabletu se obecně považuje za mnohem bezpečnější, než je platba pomocí platební karty, která je plná citlivých údajů. Vždy se bude ověřovat vaše totožnost – ať již pomocí dotyku vašeho prstu, tak pomocí ověření vašeho obličeje. FaceID nebo TouchID se o vše postarají. Google Pay funguje také offline, takže se nemusíte bát, že byste se ke svým lístkům na koncert kdykoliv nedostali.  

Jak na to?  

Nejprve bude potřeba si stáhnout příslušnou aplikaci. Následně budete do systému vyplňovat kontaktní údaje z plateb í karty, tedy kód karty, dobu expirace i CVC kód, který se nachází na zadní straně karty. Osobní údaje se vyplňují v Google Pay také.  

Již několik let máme možnost zaplatit za zboží a služby pomocí telefonu. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...