Na co si dát pozor při sjednávání životního pojištění?

Sjednáváte si životní pojištění? Děláte dobře. V současné době se jedná o pojištění, které neuzavíráte jen na pár týdnů, ale na několik let. Právě proto byste se svým životním pojištěním měli být stoprocentně spokojeni. Jestliže se svým životním pojištěním spokojeni nejste, přesto bylo životní pojištění uzavřeno, nedá se nic dělat. Buďte proto při zřizování svého životního pojištění opatrní a nevkládejte se do rukou první pojišťovny, která vám řekne to, co chcete slyšet.

Každému člověku, který uvažuje nad životním pojištěním, se vyplatí projít si nejdříve nabídky, které se na trhu s pojistkami nachází. Nabídek je opravdu hodně, ale projít je je správné. Nepadnete tak do rukou společnosti, u níž by nebyla životní pojistka kvalitní. Při vybírání vhodné pojišťovny se navíc můžete rozhodnout, co od životní pojistky očekáváte. To je důležité vědět, jinak vám pojišťovny mohou vnutit i to, s čím jste nepočítali.

Při sjednávání životního pojištění si tedy dávejte opravdu velký pozor a nenechte se zlákat na sladká slůvka, která často pojišťováci vyslovují.

Zjistěte si, co všechno pojišťovna garantuje

Při sjednávání životního pojištění je důležité, abyste si dopředu před uzavřením smlouvy zjistili, co pojišťovna garantuje. Musí se zejména respektovat stanovené pojistné podmínky. Zjistěte si však, jestli pojistné podmínky budou platit po celou dobu trvání pojistného plnění nebo jestli platí jen za určitých okolností a podmínek. Jedná se o častou kličku vyskytující se v životních pojištěních.

Ptejte se také na to, jestli pojišťovna může pojistné vypovědět a jestli ano, tak za jakých podmínek. Zeptejte se taky na to, jestli pojistku případně můžete zrušit a opět za jakých podmínek. Zde jsou ukrytí největší krtci.

Pozor si dejte i na jiné kličky a výluky ve smlouvě

Před uzavřením smlouvy si všechno pečlivě přečtěte a to, co vám není jasné, si objasněte, než to podepíšete. Ve smlouvách se totiž mohou vyskytovat zcela jiné podmínky, než které byly vysloveny. Stejně tak se mohou ve smlouvách nacházet další kličky a výluky, které by vás v budoucnu mohly pořádně překvapit.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...