5 důvodů, proč si dát na střechu sluneční elektrárnu

Přejete si ušetřit za elektřinu a stát se nezávislými na neustále se zvyšujícími cenami energií? Nainstalujte si na svou střechu sluneční elektrárnu. Co vám to přinese? 

Úspora za energie

Ceny elektřiny se neustále zvyšují a zřejmě se nedá čekat, že by tento trend v nejbližší době přestal. Fotovoltaika představuje jasný směr, jak se vymanit z neustále se zvyšujících cen za elektřinu. Tím, že si svou elektrickou energii budete vyrábět sami, se stáváte nezávislými na diktátu cen distributora. 

Elektřina po celou noc

Máte obavy, že během noci, kdy slunce nesvítí, nebudete mít čím zásobovat své spotřebiče? Fotovoltaická elektrárna vám zajistí, že budete moci pomocí systému baterií uchovávat energii, kterou jste během dne nachytali na střeše. Tu pak využijete během celé noci, nebo také během doby, kdy slunce svítí méně. 

Státní dotace

Víte o tom, že podstatnou část pořizovací ceny elektrárny vám pokryjí státní dotace? Fotovoltaika patří mezi technologie, které jsou v současné době nejvíce podporované. Budete tak mít jistotu, že vám stát proplatí velkou část celkových nákladů. 

Životní prostředí

Když máte svou vlastní elektrárnu na střeše, stáváte se nezávislými na energii z jádra nebo spaloven. Prostě a jednoduše využíváte volné energie. Sluneční svit, který je zde pro každého z nás, navíc zdarma. Vaše elektrárna bude sloužit po dlouhých 30 let. 

Blackout vám nehrozí

Současná turbulentní doba, ve které v různých částech světa buď vlivem přetížené sítě, nebo důsledkem přírodních katastrof, vypadává elektřina, se vás v žádném případě nebude týkat. Stáváte se zcela samostatnou jednotkou, které výpadky sítě nijak neublíží. 

Fotovoltaická elektrárna na vaší střeše vám přinese dlouhodobé úspory za elektrickou energii. Navíc si celý systém v dnešní době můžete nechat nainstalovat se státní dotací. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...