Jak postavit terárium pro chameleony

Toužíte po nevšedním domácím mazlíčkovi? Investujte do chameleonů. V poslední době už nejsou tak populární psi a kočky, jako hadi nebo jiní plazi, proto raději investujte do něčeho podobného, méně náročného, co však zatím nevlastní kdekdo. Ideální alternativou je tedy chameleon, který ke svému životu nepotřebuje hodně.

Z počátku, když si ho přivezete domů, se může chameleon cítit krapet rozpačitě, jelikož bude v neznámém prostředí. Měl by si na prostředí zanedlouho zvyknout, ale pokud bude stále přetrvávat ve stresu, je třeba ho přemístit. Žádný chameleon nesmí zůstávat ve stresu dlouho, protože stres pro něj může být dokonce smrtelný.

Když se chameleon ztotožňuje se svým prostředím, je dobré ho nechat v klidu, na pokoji, není vhodné ho jakkoli chytat nebo se s ním mazlit. Jedná se o samotářského domácího mazlíčka, jehož lásku si musíte získávat postupně.

Můžete mu však jeho ztotožňování s prostředím trochu zjednodušit, když mu terárium vybavíte dostatečným množstvím květin a podobnými věcmi, které jsou pro jeho domácí prostředí typické. Samozřejmě ucítí tu lásku, kterou jste do zařizování jeho obydlí vložili, proto s ní nemarněte a jeho nové obydlí mu klidně postavte vlastnoručně.

Nekupujte hotové terárium

Do obchodu s teraristikou se můžete přijít poradit, to však neznamená, že zde samotné terárium musíte koupit. Takové terárium můžete i vyrobit, a to vlastnoručně, pokud si pořídíte hliníkové profily, plastové spojky a samozřejmě nýtovací kladívko. Takovou stavebnici či stavebnicový systém lze zakoupit na aluhobby.cz.

Proč postavit terárium vlastnoručně?

Nyní je otázkou, proč se doporučuje postavit terárium (a nejen to, myslí se tím také klece pro ptáky, venkovní voliéry, holubníky či jiná podobná obydlí mazlíčků) vlastnoručně. Je to především z toho důvodu, že když to člověk neudělá, přijde o obrovskou zábavu, která ve stavění obydlí pro mazlíčky spočívá.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...