Tři vyhlídky v Praze, které si zamilujete

Milujete vyhlídky, které vám dají pocit, že město, v němž se nacházíte, není ve skutečnosti tak velké, jak vám celou dobu přišlo? Nebo milujete vyhlídky proto, že vám město může ležet doslova na dlani? Ať už je odpověď jakákoliv, vyhlídky jsou něco tak romantického, že to nejde ani slovy popsat. Každé město má své vyhlídky, nejvíce se jich však nachází v Praze. Pokud se tedy budete v Praze nacházet, je třeba na jednu takovou vyhlídku zavítat. A jestli nevíte, která vyhlídka stojí za to, poradíme vám.

Do Prahy se jezdí většino za památkami, jenže naše matička měst není jenom o památkách, které jsou stejně plné turistů, kteří se všude cpou, tlačí a jen do sebe naráží a strkají. Praha je především o krásných výhledech, které se jinde v republice nevyskytují. A jelikož se takových výhledů nachází v Praze hned několik, vybrali jsme vám konkrétně tři nejkrásnější vyhlídky v Praze, které si zamilujete už jen díky fotografiím na internetu.

1) Památník na Vítkově

Pokud do Prahy dojíždíte vlakem, jistě jste postřehli nádherný, dech beroucí památník sídlící na Vítkově. Jedná se o krásný památník, na který ale vede skutečně strmá cesta. Není lehké ji zdolat, ovšem až nahoru k památníku dorazíte, uchvátí vás výhled, který se vám naskytne.

Z vyhlídky na památníku je vidět na celou krásnou Prahu, bude vám doslova ležet na dlani. Právě na tomto místě si uvědomíte, jak je ta Praha vlastně obrovská a velká.

2) Vyhlídka Panny Marie z Exilu

Vyhlídka Panny Marie z Exilu se řadí k těm nejvíce ukrytým vyhlídkám v Praze. Najdete ji kousek od Strahovského kláštera, ale najít ji není vůbec jednoduché. Je třeba trefit na správnou cestu, jinak se na vyhlídku nedostanete. Je to však jedna z nejkrásnějších vyhlídek, nabízí skutečně nejkrásnější pohled na stověžatou Prahu.

3) Letná

Kdo by neznal Letnou – část Prahy, odkud se také nabízí nádherný výhled na Prahu. Pokud zamíříte do zdejších zahrad, na Prahu se budete chtít dívat neustále.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...