Bitcoin po roce – kdy začal nezadržitelný růst?

Je tomu v podstatě rok, co světem kryptoměn zahýbal doslova neočekávaný růst jedné z nejznámějších kryptoměn, kterou je Bitcoin. V tu chvíli se o něj začala zajímat i podstatná část laické veřejnosti. Důvod byl jasný – snaha o zhodnocení svých peněz. Podívejme se společně rok zpět na dobu, kdy vše začalo.

První růst už v květnu

Že se něco bude dít, to naznačovaly hlavně grafy z měsíce května roku 2017. Zatímco v předchozích měsících se Bitcoin držel na hranici okolo 1 000 dolarů, v květnu dokázal vystoupat a pokořit pomyslnou hranici 2 000 dolarů. A to vzbudilo pozornost, zájem investorů a také to podnítilo další růst.

Říjen přinesl obrovský nárůst ceny

Podívejme se po časové ose dále. Začneme hned prvním týdnem měsíce října 2017, kdy se Bitcoin obchodoval za cenu okolo 4 500 amerických dolarů za jednu minci. Dny a týdny ubíhaly. A to až do doby, kdy nastaly poslední dny říjnového měsíce. A to grafy říkaly, že hodnota jednoho Bitcoinu je zhruba 7 350 amerických dolarů. Na začátku měsíce listopadu sice následoval menší pád, ale šlo spíše o drobnou korekci, což následně potvrdil i další vývoj.

Prosinec na vrcholu

Podzimní růst se nijak výrazně nezastavil a stoupající cena dosáhla až doslova neuvěřitelné hodnoty, která činila více než 19 000 amerických dolarů za jednu Bitcoin minci. K tomu došlo první prosincové týdny. Jednalo se o jasný a doposud nepřekonaný vrchol podzimního start. Poté začala cena této celosvětově nejznámější virtuální měny opět klesat.

Jak jsme na tom nyní?

Jelikož je měsíc říjen, je vhodné podívat se na to, jak se kurz Bitcoinu vyvíjel a jak je na tom nyní, téměř přesně po roce. Musíme říci, že aktuální kurz je zhruba 6 500 amerických dolarů. V porovnání s rokem 2018 se jedná o velmi podobnou částku. Ta však není spojena s žádným výrazným růstovým trendem a je víceméně ustálená.

You may also like...