Chcete nějakou korunu navíc? Předávejte své znalosti ostatním

Umíte péct dokonalé buchty? Jste skvělým kutilem, který dokáže vyrobit nábytek na míru? Pokud odpovídáte ano, pak máte jedinečnou šanci zbohatnout. Jak? Předávejte své zvláštní znalosti druhým, kteří o to budou mít zájem. Určitě se najde spousta žen, kterým pečení buchet nejde, a rády se přiučí. Nebo narazíte na spoustu mužů, kteří by si do bytu rádi vyrobili něco na míru. Staňte se proto lektorem a učte ostatní.

 

Ten umí to a ten zas tohle

Lektorská činnost a učení jsou skvělým způsobem, jak získat do peněženky nějakou tu korunu navíc. Každý z nás má různé koníčky, umí různé věci. Některý muž dokáže v domácnosti všechno spravit. Žena zase uháčkovat krásnou dečku, uplést svetr. Jiný skvěle ovládá počítačové programy na zpracování fotek. Nejjednodušší cestou, jak zbohatnout, je naučit tyto vědomosti i lidi z okolí, kteří o to budou mít zájem.

 

Zařiďte si rovnou svoji školu

Doučujte, zařiďte si klidně svůj vlastní kurz nebo dokonce rovnou školu. Díky tomu se vaše vědomosti budou šířit dál. Je to vynikající recept, jak uchovat různé staré tradice, třeba rukodělné zdobení vajíček, výrobu dekorací, klasické recepty. Za svoje lekce samozřejmě dostanete zaplaceno, zadarmo přece ani kuře nehrabe. Účastníci rádi ocení vaše umění a zkušenosti, které jim předáte.

 

Stačí jediné: sebrat odvahu

Fantazii se přitom meze nekladou. Vaše školení může být z jakéhokoli oboru. Nejde třeba jenom o rukodělnou činnost. Pokud jste dobrý ve fyzice, můžete fungovat jako doučovatel studentů, kteří mají s tímto předmětem problémy. Chcete-li se stát lektorem, učitelem na přivýdělek, potřebujete jenom jedno jediné: sebrat odvahu a jít do toho. Jakmile do toho vlítnete, zjistíte, že vás to baví, přinese vám to další výdělek a navrch ještě zanecháte na tomto světě předáním svých vědomostí nějakou stopu. Existují i weby, které vám pomohu v tom, jak se stát školitelem.

 

Zdroje:

http://www.vysokeskoly.cz/clanek/laka-vas-povolani-ucitele-nebo-lektora

http://clanky.vzdelani.cz/seminare-ktere-nauci-jak-se-stat-dobrym-lektorem-a3942

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...