Proč jíst exotické ovoce?

V současné době velice dbáme na své zdraví, což je samozřejmě skvělé! Je to skvělé hlavně z toho důvodu, že lehce odoláme pokušení v podobě rychlého občerstvení, které na nás číhá na každém rohu. Pokud patříte k těm, kteří se chtějí udržet fit, kromě běžných zdravých potravin, k nimž se řadí ryby nebo luštěniny, byste měli jíst i dostatek ovoce, které je však povoleno zejména v dopoledních hodinách. Nemusíte však konzumovat neustále jenom domácí druhy ovoce, ale nebojte se ani exotických druhů ovoce, které jsou skvělé zejména při pomoci s hubnutím.

Mezi nejčastěji kupované exotické ovoce se řadí hlavně ananas, mandarinky, pomeranče, ale taky fíky nebo jiné podobné exotické druhy. Většinu těchto druhů seženeme v sušené podobě, ale nic se nevyrovná té čerstvé podobě, v níž je mnohem více vitaminů a tělu prospěšných látek. Nicméně je nutno podotknout, že exotické druhy ovoce nejsou k dostání na pultech obchodů celoročně – většinou se jedná o sezonní záležitost, kdy se tyto druhy ovoce objeví hlavně před vánočními svátky, abychom měli co nejbohatší štědrovečerní stůl.

Samozřejmě exotické ovoce má celou řadu nevýhod a mínusů, ale pojďme se zabývat spíše těmi klady, kterých je přece jenom více.

Otázka je tedy jasná – proč bychom měli konzumovat exotické ovoce?

 • Zdroj energie

Exotické ovoce je obrovským zdrojem energie. Pokud sportujete a energii skutečně potřebujete, není nic lepšího než tropické ovoce. Nakopne vás klidně na celé dopoledne, a to ho nemusíte konzumovat nějak moc.

• Zdroj vitaminů a minerálů

Exotické ovoce je naprosto fantastickým zdrojem minerálů a vitaminů. Většina druhů exotického ovoce vám dodá všechny potřebné látky, které za den potřebujete do těla dostat. Kromě toho vám zlepší imunitu, což ocení hlavně náchylní jedinci v tomto ne zrovna teplém a příjemném počasí.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...