Chcete pracovat na dovolené? Myslete na přípravu

Dovolená má být spojena hlavně s odpočinkem. Ne vždy je to možné. Proto mnoho podnikatelů pracuje i na svých cestách. Samozřejmě obvykle méně, než ve své kanceláři. Také to plánujete? Toto jsou věci, které vzít v potaz před cestou.

Dostupnost dat

Pamatujte na to, že na cestách bude potřeba mít přístup k firemním datům. Proto je ze svého počítače v kanceláře přesuňte buď do notebooku, nebo ještě lépe do cloudu. Toto má výhodu v tom, že se k nim dostanete nejenom odkudkoliv, ale i z jakéhokoliv zařízení. Je to jednodušší, než si stále žádat zasílání důležitých informací a dokumentů na mail.

Internet

Bez něho se při práci na dovolené rozhodně neobejdete. Je dobré si zjistit, jaké jsou v konkrétní zemi a lokalitě možnosti. V úvahu v podstatě přichází hned trojice cest. A to:

  • Připojení přímo v hotelu
  • Místní datová SIM karta
  • Připojení v restauracích či kavárnách

Ideální jsou první dvě možnosti. S ohledem na ně vyberte ten správný hotel, nebo si zjistěte, kde se dá jednoduše SIM karta místního operátora zakoupit. Mnohdy je to možné po příletu, v oficiálním stánku hned v letištní hale.

Elektřina

Ta je dnes v podstatě všude. Problém ale může být s tím, jaké je využíváno napětí, nebo jaký je typ zásuvek. Proto si předem zjistěte, zda nebude třeba pořídit různé redukce, popřípadě také různé adaptéry. Dále je dobré vzít si s sebou takový notebook, který vám bez nabití vydrží delší dobu. Dnes už není problém pracovat bez elektřiny i více než 10 hodin. A danou výdrž znásobit třeba výměnným akumulátorem.

Rozdělte funkce

Na dovolené chcete pochopitelně pracovat co možná nejméně. Ideální je, když před odjezdem jasně rozdělíte funkce. Z dovolené tak můžete práci jenom delegovat, popřípadě také kontrolovat, zda byla odvedena v požadovaném rozsahu, nebo kvalitě. K tomu může stačit jenom pár minut denně. Nikoliv hodiny, které práci věnujete vy sami.

You may also like...