Co si dnes kupují mladí do bytu? Televize ani kuchyňský robot podle nich nejsou důležité

Věci, za které různé generace utrácení své peníze, jsou poněkud rozdílné. Nejvíce to můžeme pozorovat v době, kdy se mladí lidé stěhují do svého vlastního domova. Po porovnání s jejich rodiči se s měnící se dobou proměnily i požadavky na základní vybavení domácnosti. Pojďte se podívat, co je podle většiny současných mladých nezbytností a co naopak nepotřebují na prvním místě.

Kolik výbava domácnosti stojí?

Mladí lidé za výbavu domácnosti neutrácejí tolik, jako předchozí generace. Je to dáno stylem života i faktem, že samotné pořízení nemovitosti je v současné době velice nákladné kvůli vysokým cenám bytů. Většina mladých si na domácnost však nějakou chvíli šetří. V průměru pak odhadují, že na její vybavení a zařízení budou potřebovat 270 tisíc korun.

  • 26% dotázaných na vybavení potřebuje méně než 100 000 Kč
  • 35% dotázaných na vybavení potřebuje 100 000 až 250 000 Kč
  • 24% dotázaných na vybavení potřebuje 250 000 až 500 000 Kč
  • 15% dotázaných na vybavení potřebuje více než půl milionu

Televize již není nezbytností

Průzkum agentury NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu (RSTS) ukázal, jak se změnili požadavky na bydlení dnešních mladých lidí v porovnání s jejich rodiči. Bez televize by se většina dotázaných bez problémů obešla. Stejně tak nestaví na první místo dražší kuchyňské spotřebiče jako moderní roboty – současná generace jej považuje za nezbytnost v 59% případech, zatímco jejich rodiče v 90%. Obvykle si nepořizují ani herní konzole. Přímo v provedení domu nebo bytu pro ně není nezbytná ani přítomnost sklepa, dílny a dalších podobných prostorů. Terasa nebo balkón však zůstává žádaná u všech generací.

Co je nejdůležitějším vybavením?

Mezi základní věci, bez kterých se v dnešní době nové páry obvykle neobejdou, patří automobil a WiFi připojení. Vlastní vůz je ve velké míře základním požadavkem u většiny dotázaných, nejen mladších. I potřeba být on-line vzrostla i u starší generace a za důležité ji považují stejně jako jejich děti. Devět z deseti dotázaných domácností se bez WiFi neobejde a to stejně bez ohledu na to, zda je páru 25 nebo 55 let.

You may also like...