Co úspěšní dělají a nedělají? Přidejte se k nim a dosáhněte svých cílů

Každý by se chtěl přidat k úspěšným. Lidé jsou toho názoru, že byznysmeni a lídři velkých firem mají časovou svobodu, mohou si dělat, co chtějí, mají dostatek peněz, ovšem k tomuto se muselo dojít po krůčkách a trnitou cestou. Žádný úspěšný z nebe nespadl, jen se úspěšní naučili k životu přistupovat jinak než ostatní, naučili se žít život krapet jinak a dělat jiné věci. Mnozí odborníci se úspěšnými lidmi zabývali, a to z toho důvodu, že chtěli zjistit, co úspěšní dělají a co nedělají v porovnání s běžnými lidmi, kteří chodí do normálního zaměstnání. Divili byste se, co je tím hlavním rozdílem.

Rozdíl spočívá v odlišném trávení volného času

Úspěšní a neúspěšní se liší tím, jak tráví svůj volný čas. Zatímco běžní lidé tráví svůj volný čas tak, že sledují svůj oblíbený seriál, úspěšní lidé si čtou. V tom je hlavní rozdíl, který liší úspěšné od neúspěšných. Jistě, každý potřebuje na chvilku vypnout a odpočinout si, to však neznamená, že se musí odpočívat u televize a oblíbených seriálů. Ať už se čte jakákoli kniha, je to mnohem prospěšnější pro člověka, než sledování televize a oblíbených pořadů.

Úspěšní skutečně neztrácí čas tím, že sledují televizi. Ne nadarmo se říká, že úspěšní lidé mají velkou knihovnu, nikoli velkou televizi. Svůj volný čas tráví s dobrou knihou, případně audioknihou, která jim dá mnohem víc.

Dvě a více knih za jeden jediný měsíc

Z průzkumu odborníků vyplývá, že zhruba 86 procent úspěšných lidí čte klasické knihy, 63 úspěšných respondentů se zaměřuje i na audioknihy, když například jdou na procházku nebo tráví čas venku. Nemůžeme se tedy divit tomu, že úspěšní lidé přečtou i dvě a více knih za jeden jediný měsíc.

Mezi respondenty jsou například Bill Gates, Mark Cuban, Jack Ma n ebo také Warren Buffett. Ti se minimálně jednu hodinu denně, bez ohledu na to, kolik práce mají, čtou a tím se tedy vzdělávají.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...