Self-made miliardářky radí, jak dosáhnout úspěchu. V čem tkví onen klíč? 

Zatímco někomu bohatství spadne do klína, jiný se bohatým musí stát. A své o tom ví i self-made miliardářky, které aktuálně patří k těm nejlepším v oboru a které si za kýženým bohatstvím musely jít trnitou cestou plnou překážek. Taková cena k onomu vrcholu úspěchu čeká bohužel každého, dnes však nemusíme jít na všechno metodou pokus a omyl. Stačí se učit právě od těch nejlepších, díky čemuž se vyvarujeme těchto chyb. 

Buďte připravení 

Podle self-miliardářek by měl být každý podnikatel připravený, a to prakticky na všechno. Na úspěch, na prohru, na možné selhání. Zkrátka a dobře na všechno zlé i dobré, co ho na té podnikatelské cestě může potkat. Ostatně, štěstí přeje připraveným, říká se. A my bychom jen dodali, že štěstí přeje nejen připraveným, ale také odhodlaným.  

S připraveností jde ruku v ruce i touha soutěžit, vyhrát a samozřejmě i jisté srovnání se s možnou prohrou. I když se prohra nemá připouštět, ve skutečnosti se bude nejedenkrát čelit selhání, na což buďte také připravení. 

Nikdy se nepřestávejte učit 

Respektive každou volnou chvilku věnujte jednomu – učení se a čtení. Popadněte knihu a nasávejte vědomosti. Učte se tomu, co vás může posunout kupředu, co ještě nechápete nebo čemu nerozumíte, případně v čem chcete být lepším.  

Podle mnoha self-miliardářek platí, že když máte příležitost se učit, máte schopnost růst a rozrůstat se jako osobnost. 

Nikdy se nevzdávejte 

Lidé vás jistě budou vidět někdy na kolenou, někdy budete stát na naprostém dně. Nikdy by vás však neměli vidět selhat nebo se vzdát. Překážky, které vám přijdou do cesty, jsou pouze přechodné, nepřikládejte jim tedy pozornost příliš dlouho. Buďte vytrvalí a nepadejte, i když se klacků pod nohama nachází víc než dost. 

Nejčastěji dochází touha to vzdát v polovině, ne-li skoro na konci. V takovém momentu si vzpomeňte na jedno – pokud jste došli až sem, máte odvahu i na to pokračovat dál. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...