ČSOB na svém vrcholu

O současné ekonomice by se dalo říct, že řada společností krachuje, protože nedostatek pracovní síly dohání řadu lídrů společností k hotovému šílenství. Mnoho lidí si myslí, že všechny společnosti mají velké zisky a každá velká společnost nemůže krachnout, protože už jisté jméno na trhu má. Jenže současná ekonomika ukazuje, že aktuální velké společnosti vykazují minimální zisky, proto se pomalu, ale jistě blíží ke svému úplnému dnu, pakliže se nerozhodnou něco velkého udělat, aby tak změnili jejich celý osud.

Ostatně krach společností a nízké zisky nejsou problémem každé společnosti. Každá mince má svůj rub a líc, což znamená, že když se nachází krachující společnosti, musí být i nějaká společnost, která jim ty zisky musí brát. V tomto případě se jedná o banku ČSOB, která za poslední čtvrtletí v porovnání s ostatními společnostmi podobného zaměření vykazovala chvályhodný zisk. Jednalo se zhruba o čtyři celá sedm miliard korun.

Skupina ČSOB u nás provozuje druhou největší banku

V České republice byste bank i nebankovních institucí našli opravdu mnoho. Většinou se jedná o společnosti, které nám stále tlačí a vnucují nějaké opravdu nemístné nabídky, jež se týkají především spořicích účtů a jiných šetřících metod, během kterých by se nám peníze zvýhodňovaly. Jenže na stupních vítězů v otázce velikosti mohou být jenom tři společnosti. Na skvělém druhém místě se vyskytuje právě ČSOB, která je velká především díky počtu klientů. Zanedlouho se však může pyšnit i ziskem, protože zisky v této společnosti patří k těm lepším.

V aktuální situaci skoro k těm nejlepším, dalo by se říct. V prvním čtvrtletí stoupl zisk o dvaačtyřicet procent, což je tedy zhruba čtyři celá sedm miliard korun. Přesně o tomto informovala mluvčí celé velké společnosti. Mimo zisků se však společnost může pyšnit i tím, že vzrostl i objem poskytnutých úvěrů.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...