Hluboká nad Vltavou je skvělým místem pro rodinnou dovolenou

Město Hluboká nad Vltavou je velice atraktivním místem, které byste měli aspoň jednou v životě navštívit. Milovníci kultury, turistiky, sportu či kulinářských zážitků si zde určitě přijdou na své. Dominantou města je překrásný zámek s rozsáhlým parkem, který může sloužit k relaxaci nebo k romantickým procházkám pod korunami stromů. Pro sportovce je zde pestrý výběr sportovních areálů a v okolí města jsou oblíbené cyklostezky, které uvítají i rodiny s dětmi. Stejně tak děti ocení návštěvu oblíbené ZOO Hluboká nad Vltavou. 

Nevíte kde se ubytovat? Přinášíme pár tipů

O ubytování v Hluboké nad Vltavou není nouze, proto vám přinášíme pár tipů, které stojí za vypíchnutí. 

Hotel Diamant je v blízkosti již zmiňovaného zámku Hluboká nad Vltavou. Je to jeden z nejkrásnějších a nejluxusnějších hotelů v okolí. Kuchyně tohoto hotelu nabízí mezinárodní stravování. Je zde možnost pořádání firemních akcí a večírků. Má bezbariérový přístup a několik bezbariérových pokojů. V hotelu se nachází Aquamarine wellness & spa centrum s relaxačním bazénem, vířivkou, beauty salonem, saunovým světem – finskou, římskou nebo parní saunou. 

Jako další máme na seznamu Hotel Záviš, ten je ideálním místem pro trávení dovolené. Je to jeden z nejkrásnějších koutů jak Jihočeského kraje, tak celé České republiky. Součástí hotelu je i sklepní vinárna Šatlava. Tento příjemný hotel nabízí vkusně zařízené a pěkně vybavené pokoje, kde hosté tráví klidné, ničím nerušené noci. V krásné hotelové restauraci s terasou můžete ochutnat lahodné speciality české i mezinárodní kuchyně. V nabídce je také chlazené české pivo, a pokud nejste pivař, určitě si vyberete lahvinku vynikajícího vína.

Za zmínku stojí také Hotel Podhrad, který se nachází nedaleko zámku Hluboká. Máte možnost navštívit relaxační a wellness centrum. Také Vám doporučujeme vyzkoušet některou z klasických nebo exotických masáží. Čeká vás sauna, infrasauna, vířivka a bazén s protiproudem. V restauraci hotelu jsou podávány speciality domácí kuchyně, které doplňují kvalitní moravská i zahraniční vína.

Pokud zamíříte do Sporthotelu Barborka, máte možnost zaplavat si ve venkovním bazénu, navštívit saunu a zasportovat si na hřišti či v prostorné tělocvičně. Můžete využít možnost vyjížďky na terénních čtyřkolkách, krátký kurz v technice přístrojového potápění zakončený zkušební ponorem s přístrojem v bazénu, celodenní výcvik v jízdě na kajaku nebo kanoi. Pokud toužíte po dalších sportech, 2 km od Sporthotelu se nachází golfové hřiště, tenisové kurty a skateboardový areál. Zažijete spoustu zábavy a odnesete si mnoho zážitků. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...