Investuje do čokolád – hlavně na Valentýna

Valentýn není jen tradice, ale i příležitost pro byznys. Do České republiky se dostal rychlostí blesku, ovšem uznává ho pouze hrstka obyvatel tohoto státu. Pro většinu svátek všech zamilovaných, který se slaví v Americe, nemá to správné kouzlo. Raději si páry počkají na první máj, kdy se správně po česku políbí pod rozkvetlou třešní. Tato tradice je totiž známá už od nepaměti a stále má své neodolatelné kouzlo.

Valentýn připlul do Česka zřejmě proto, že se i v televizích začaly vysílat hromady amerických filmů s touto tématikou. Lidem, převážně ženám, se zalíbilo to, že čtrnáctého února dostanou malou kytičku a dobrou čokoládu. Dokonce jsou ochotny porušit i dietu, jen aby s přítelem oslavily tento svátek.

Květiny a čokoláda patří tradičně mezi ty nejoblíbenější a nejčastější valentýnské dárky. Rozrostla se také koupě velkých plyšových medvědů, ale kdo by chtěl kvůli jednomu americkému výmyslu utrácet několik tisíc korun za obřího plyšového medvěda. Raději muži zakoupí kvalitní a oblíbenou čokolád, jež vždycky potěší.

Právě čokoláda je výrobek, do něhož se v současné době (především nyní před Valentýnem) vyplatí investovat. Češi si totiž rádi navykli na koupi této pochoutky od našich výrobců, ale také milují si jen tak na chuť koupit dobrotu i od zahraničních dodavatelů. Převážně u výrobců, jako je Lindt, Mondelez nebo Nestlé si totiž na burzách ke konci minulého roku připsaly přes deset procent. Není se čemu divit, když investoři začali rychle hrnout své peníze právě do tohoto průmyslu.

Mimo Českou republiku, která patří mezi ty výrobce čokoládových pochoutek, od kterých si zákazníci kupují tuto dobrotu nejvíce, patří do tohoto žebříčku také Německo, Polsko, Belgie, Slovensko a následně i Velká Británie. Všechny tyto země se mohou pyšnit kvalitními čokoládovými výrobky.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...