Jaké bonusy u zdravotních pojišťoven čerpat v roce 2023? 

Věděli jste, že prakticky každá zdravotní pojišťovna nabízí svým svěřencům řadu benefitů, z nichž můžou těžit a které mohou. Bez okolků využívat? I když každá pojišťovna nabízí něco trochu jiného, ve výsledku jsou to skutečně zajímavé plusy, které mohou zlepšit život nebo do jisté míry ulevit finančnímu rozpočtu domácnosti či jedince. O jaké konkrétní benefity je možné letos požádat nebo z jakých výhod můžeme letos čerpat? 

Jakou máte zdravotní pojišťovnu? 

Abyste vůbec věděli, o jaké benefity můžete čerpat nebo jaké můžete využívat, musíte si být jistí tím, jaká je vaše zdravotní pojišťovna. V České republice fungují konkrétně čtyři pojišťovny, a to Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky, dále Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky, další na seznamu je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, a nakonec Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky.  

Jak již bylo nastíněno, seznam benefitů se může značně měnit, na druhou stranu vždy platí, že pro proplacení nějaké částky ji musíte podložit nějakým dokladem, proto si nezapomínejte uschovávat veškeré dokumenty o proběhlé platbě, ať už to jsou faktury nebo účtenky.  

Benefity se vztahují na mnohé 

Pokud víte, jaká je vaše pojišťovna, stačí si do vyhledávacího okýnka internetového vyhledávače zadat, jaké benefity nebo výhody z pojištění u ní plynou. Zatímco některé nabízí pestřejší paletu benefitů, u jiných může být zase výše příspěvku atraktivnější.  

Řada pojišťoven například nabízí příspěvek na pravidelnou pohybovou aktivitu, ať už se jedná o jakýkoli sport, jiné pojišťovny podporují například duševní zdraví u terapeuta, jiné přispívají na dentální hygienu nebo například na kognitivní pomůcky, které jsou spojeny s testováním paměti.  

Dokonce se najdou pojišťovny, které přispívají na paruku, která je nutná po ztrátě vlasů kvůli alopecii nebo například onkologickému onemocnění.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...