Jedete na dovolenou autem? Přinášíme tipy, které zajistí bezproblémovou jízdu

Zatímco někteří lidé letí na dovolenou letadlem, jiní volí trochu jiný způsob dopravy, a sice jízdu osobním automobilem. Sice se jedná o krapet náročnější způsob cestování (tedy z pohledu řidiče), na druhou stranu to může být i zábava. Navíc pokud je řidičů ve vozidle vícero, je zde možnost střídání a i řidič si cestu na dovolenou může užít. Samozřejmě každý řidič by měl mít ze zahraničních silnic trochu respekt. Přece jenom je to jiné než v České republice, jsou to hlavně neznámé silnice, na kterých mnohdy platí i jiné předepsané maximální rychlosti. Než tedy vyjedete na cestu, zjistěte si co nejvíce informací, které vám zajistí bezproblémovou jízdu. Několik tipů pro vás máme. 

Ať je váš vůz v pořádku

Je velice důležité, aby byl váš vůz skutečně připraven na dovolenou. Nikdo přece nechce hledat pomoc v noci na prázdné silnici vedoucí lesy, kudy prodeje jedno auto za hodinu. Navíc ti, kteří neovládají cizí jazyky, si ani nebudou moct požádat o pomoc. Proto raději před odjezdem zkontrolujte, zdali je vaše auto po technické stránce v pořádku, zdali není něco poškozené a jestli je máte s sebou lékárničku, vesty a další věci, co spadají do povinné výbavy každého automobilu. 

Při cestě sledujte značky

Stejně jako u nás, i ve světě musíte být opravdu pozorní a musíte sledovat značky. Zákaz vjezdu nebo zákazy zastavení a stání – to jsou značky, které není dobré přehlédnout. Po cestě se také můžete setkat s bezpečnostními značkami nebo s výstražnými cedulemi, ani ty neberte na lehkou váhu. Nejsou tam pro parádu, ale pro vaši bezpečnost. 

Buďte pojištění

Mnozí lidé bohužel podceňují pojištění, a to se jim ostatně později nevyplatí. Cestovní pojištění je dobré mít sjednané i v případě, že jedete jen na prodloužený víkend. Připlaťte si raději dobrovolně i za havarijní pojištění, i to se vám může hodit. 

Únava je váš nepřítel

Pokud cítíte, že se vám zavírají oční víčka, pak raději zastavte a na chvilku si odpočiňte. Únava je největší nepřítel řidiče, často přijde naprosto nečekaně a může mít fatální následky. Raději to neriskujte, nepojdete přece v autě sami a ani na silniční komunikaci sami nebudete. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...