Každá práce si vyžaduje svůj pracovní oděv

Různá zaměstnání si vyžadují různý pracovní oděv. Spousta lidí se při výběru svého povolání často zaobírá právě oblečením. Ženy jsou náchylné na to, jak vypadají a rády se pěkně oblékají. Nechtějí proto pracovat v supermarketech u pokladny, kde by musely nosit jedno a to samé tričko stále dokola. Milují si své věci do práce kupovat, proto raději volí neutrální zaměstnání, které nemá předem stanovený dress code. Spousta zaměstnání ale předem definovaný oděv má. O jaké zaměstnání se jedná a co je lepší nenosit do takových prací?

1. Sekretářka nosí formální styl

Pakliže pracujete v sekretariátu, je nutné, abyste do svého šatníku zařadili především košile a úzké kalhoty. Pokud se jedná o sekretáře, svou pracovní obuv přizpůsobte konečnému looku. Zvolte raději polobotky ke společenským kalhotám a košili než třeba tenisky. Ty se opravdu k této pozici nehodí. Kalhoty a košile jsou samozřejmě v pořádku a řadí se k povinnému dress codu. U žen – sekretářek – je nutné, aby se také oblékaly do formálního stylu. Úzké sukně či kalhoty skvěle doplní například košile a lodičky. Pokud se nechcete trápit s lodičkami, volte třeba baleríny.

2. Práce ve ztíženém prostředí požaduje ochranné prvky

Pokud ale pracujete ve ztíženém prostředí, je nutné, abyste se zaopatřili nejrůznějšími ochrannými prvky. O ty by se měl postarat ale váš zaměstnavatel. Jestliže pracujete na stavbě, pracovní oděv by měl spočívat v praktických kalhotách. Někdo také nosí pracovní vesty, ve kterých skrývá spoustu drobného nářadí. U práce na stavbě je ale zapotřebí dbát také na ochranu hlavy, očí a mnohdy i dýchacích cest. Správná obuv je taktéž na místě. Mezi nejvhodnější se řadí například pevná kotníková obuv, která skvěle drží nohu a jen tak lehce neprošlápnete podrážku. Na obuvi by se nemělo šetřit. Kvalitní a spolehlivé boty jsou totiž hlavním bodem ochrany zaměstnance. Cokoliv může na nohu spadnout nebo může zaměstnanec nešikovně zakopnout. Boty by měly být opravdu pevní, aby se jen tak lehce nedostalo na prsty u nohou.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...