Které kryptoměny patří mezi nejúspěšnější?

Většina běžných lidí zná pouze jednu kryptoměnu – bitcoin. Asi tedy není třeba spekulovat o tom, která kryptoměna si drží své prvenství. Existují však i další, a nejsou o nic méně zajímavé a úspěšné. To, že se o nich tolik neví, nemusí být proto, že by byly méně hodnotné. Jen kolem nich není tak velký marketing. Mezi nejznámější patří:

  • Bitcoin
  • Litecoin
  • Monero
  • Cardano

Bitcoin je populární zejména kvůli tomu, že se nedá padělat, nejde jej zakázat nebo vypnout, neovlivní jej inflace. O bitcoinech už nyní nikdo nerozhoduje, dopředu bylo jasné, kolik jich bude a jakým způsobem budou získávány. Množství 21 milionů bude přibližně okolo roku 2030 vytěženo a zásoby dojdou definitivně v roce 2040. Kurz bitcoinu je kolísavý, ale aktuálně se drží na nejlepší hodnotě za poslední rok.

Litecoin

Litecoin vychází ze svého známějšího předchůdce. V tomto případě jde o jakési digitální stříbro. Výhody jsou velmi podobné jako u bitcoinu. Na rozdíl od něj je ale množství litecoinu několikanásobně vyšší, celkem 84 milionů. Více této kryptoměny se do oběhu již také nedostane. Litecoin můžete vytěžit, ale také si jej pořídit na burzách či ve směnárnách. I vy si kryptoměnu koupit můžete, ideální je burza CoinMate.

Monero

Anonymní kryptoměna, která má velmi nízké poplatky, se nazývá Monero (XMR). Je založena na protokolu CryptoNote. Jeho těžba skončí dle odhadů v roce 2022, avšak po dotěžení bude do sítě vypuštěno dalších 0,3 XMR za minutu. Odborníci tuto kryptoměnu doporučují spíše konzervativním investorům a podle všeho by časem měla být přístupná i na burze. Přístup by k ní tak dostaly miliony lidí na celém světě.

Cardano

Někdy je označována jako kryptoměna budoucí generace a patří mezi nejobchodovanější na trhu. Je totiž také technologickou platformou, která dokáže provádět běžné finanční transakce, a i proto roste její obliba.

You may also like...