Loučeň – celoročně otevřený zámek je skvělým místem na výlet s dětmi

Krásný romantický zámek Loučeň se nachází nedaleko města Nymburk a svým návštěvníků nabízí nejen prohlídku bohatě vybavených interiérů, ale také dvanáct zajímavých labyrintů a bludišť, které se nacházejí v přilehlém zámeckém parku a kterým se zjednodušeně říká labyrintárium. Dalším lákadlem, především pro rodiny s dětmi, je skutečnost, že prohlídky probíhají výhradně v dobových kostýmech a v nabídce jsou i speciální dětské či čokoládové prohlídky.

Speciální prohlídky pro děti i milovníky čokolády

Zámek nabízí celoročně několik variant prohlídek. Základní klasická prohlídka je věnována expozicím souvisejícím s rodinou původních majitelů zámku Thurn-Taxisů, kromě reprezentačních a soukromých místností se během prohlídky dozvíte i spoustu zajímavých informací ze života této rodiny. Dětské prohlídky jsou speciálně určeny a zaměřeny na malé návštěvníky. Představují zámek z jejich úhlu pohledu, například jaké hračky měly šlechtické děti, a malí návštěvníci si také v rámci prohlídky mohou vyzkoušet i různé zajímavé aktivity. V rámci čokoládové prohlídky můžete v krásných společenských salónech zámku ochutnat různé druhy čokolády z kakaovníkových plantáží v Jižní Americe a Africe. V určité předem dané dny nabízí Loučeň i speciální večerní a noční prohlídky.

Labyrintáruim

Všech dvanáct labyrintů a bludišť, která se nacházejí v zámeckém parku, je propojeno naučnou stezkou, která návštěvníkům objasňuje zajímavou historii a význam labyrintů v různých kulturách a dobách. Jednotlivá bludiště a labyrinty různých tvarů byly zároveň postaveny na místech s pozitivní energií.

Noc na zámku

Zámek Loučeň je výjimečný také svou unikátní širokou nabídkou ubytovacích možností. Zájemci si mohou vybrat z několika dobových apartmánů, které se nacházejí přímo v hlavní budově zámku, a zámeckého hotelu nebo tak zvaného Domečku knížete Alexandra, které se nacházejí v zámeckém parku.

You may also like...