Mariánské Lázně, opravdový klenot mezi českými lázněmi

Mariánské Lázně

Každý někdy potřebuje vypnout. Udělat si čas sám pro sebe, relaxovat, nechat se hýčkat. Zdraví máte jen jedno, nezanedbávejte ho. Zajeďte si do lázní, zaplavte si v bazénu, odpočiňte si při koupeli nebo masáži. Projděte se na čerstvém vzduchu. Uvidíte, že vám to udělá dobře. Že lázně jsou jen pro staré a nemocné? Omyl! Do lázní mohou jet všichni.

Ruku na srdce. Necítíte se občas bez energie? Nebolí vás hlava, nohy, záda? I od těchto obtíží vám lázně mohou pomoci. Opravdovým klenotem mezi tuzemskými lázněmi, které řeší celou řadu nemocí, ale slouží i k prostému odpočinku, jsou Mariánské Lázně.

Lázeňské městečko na západě Čech, kde žije asi 13 tisíc obyvatel a nachází se v Karlovarském kraji. Spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi tvoří proslulý trojúhelník západočeských lázeňských měst, je z nich nejmladší. To jsou Mariánské Lázně.

Fontána

Proč si vybrat zrovna Mariánské Lázně?

Mariánské Lázně jsou velkoměstem ve skořápce, stýkají se tam různé kulturní vlivy, potkávají se tam hosté z celé Evropy. Lázeňské domy a hotely se jmenují po slavných osobnostech, které si město zamilovaly. Mariánské Lázně sice nemají kdovíjak dlouhou historii, na oblíbenosti jim to ale nijak neubírá.

Vyvěrá tam navíc hned několik desítek pramenů, mezi ty nejznámější patří:

  • Ambrožovy prameny, kterým se přezdívá také Prameny Lásky a mají osvěžující chuť a vysoký obsah železa.
  • Ferdinandův pramen s vysokým obsahem vápníku a slanou chutí.
  • Silně mineralizovaný Křížový pramen, který má projímavé účinky.
  • Karolinin pramen bohatý na hořčík.
  • Lesní pramen s jedinečnými účinky na dýchací ústrojí.
  • Rudolfův pramen s vysokým obsahem vápníku a protizánětlivými účinky.

Lesní pramen

Co musíte při pobytu v Mariánských Lázních opravdu zažít?

Dominantou města je zpívající fontána, na paty jí, co do oblíbenosti, šlape Miniaturpark Boheminium. Nejen milovníci přírody by si měli projít zdejší geostezku, vydat se na rozhlednu Hamelika nebo rozhlednu na Panském vrchu, svézt se Lanovkou na Krakonoš a obdivovat daňky v oboře. Není přeci lepší odpočinek od práce než ten v přírodě. Zkuste to taky.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...