Na dovolenou do Řecka. Tipy na konkrétní místa

Přemýšlíte nad tím, kam se letos vydáte na dovolenou? Toužíte po místě, kde si stoprocentně odpočinete? Doporučujeme zavítat do Řecka, které je krásná, klidná destinace, která toho nabízí tolik. Jenže Řecko je velké, o tom není pochyb. Proto možná nevíte, do jakých konkrétních míst zavítat. Přinášíme proto tipy na konkrétní místa, kde vám bude dobře a kde si stoprocentně odpočinete, případně naberete síly.  

Kréta 

K těm nejnavštěvovanějším místům patří rozhodně Kréta. Kréta je největší řecký ostrov, který je hornatý, tudíž milovníci turistiky budou určitě potěšeni tím, že mohou vyjít nejednu horu. Tou nejvyšší horou je zde hora Psiloritis. Na Krétě kromě hornatého povrchu můžete čekat nadmíru teplé počasí, říká se, že právě zde je to nejteplejší počasí v Řecku. Možná právě teplotám se Kréta řadí k nejoblíbenějším místům, kde se tráví pravá řecká dovolená.  

Rhodos 

Oblíbenou turistickou destinací je rozhodně i Rhodos, který nabízí krásné pláže, průzračné nebe a také nádherné hory, případně pláže tak příjemné, že se vám z nich nebude chtít pryč. Rhodos je mimo jiné i místo plné vinných a olivových hájů, není to jen o moři a nekončících plážích.  

Zakynthos 

Dalším místem v Řecku, kam se lidé hojně vydávají na dovolenou, je Zakynthos. Tento ostrov bývá označován za nejslunečnější ostrov Řecka. Navíc je tu velmi teplo, což prospívá zdejším květům, jež tu rostou takřka neustále všemi barvami. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se tomuto ostrovu také říká Ostrov květů. Pokud zde budete pobývat, nenechte si ujít třeba azurové moře nebo nejhlubší mořský příkop ve Středozemí.  

Athény 

Když do Řecka, tak do Athén. Pokud jste milovníkem historie a od dovolené si slibujete hlavně odhalování tajemství dané destinace, rozhodně zamiřte do Athén, které vás vtáhnou do dávné minulosti. Hlavním lákadlem je samozřejmě Akropolis společně s Parthenónem. Zhlédnout můžete také naleziště starověké agory.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...