Nová platforma pro začínající podnikatele

Základem úspěšného podnikání v dnešní době, kdy existují firmy, které se zabývají téměř vším, je především dobrý nápad. Ani to ale často nestačí. Spoustu lidí sice dobrý nápad má, ale k tomu, aby začali podnikat, jim chybí dostatek finančních prostředků a také se obávají komplikací, které jsou se začátkem podnikání spojeny. Proto se před nedávnem objevila nová iniciativa s názvem Czech Startup Platform, která si klade za cíl začínajícím podnikatelům pomoci.

Když máte nápad

Czech Startup Platform tak nabízí lidem s dobrým nápadem pomoc především s různými praktickými a administrativními záležitostmi, které s podnikáním souvisejí a v nichž není zpočátku snadné se vyznat. Oceňovanou je i pomoc s nalezením vhodných investorů a také podnikatelů, kteří podnikají v podobném oboru a jsou ochotni začínajícím kolegům předat některé užitečné informace a zkušenosti. Platforma pomáhá i s marketingem a medializací firmy a jednotlivých produktů tak, aby si našly své zákazníky a místo na trhu. Platforma ale nabízí možnost spolupráce i lidem, kteří nemají žádný originální podnikatelský nápad či nechtějí začít podnikat hned sami, prostřednictvím platformy se mohou zapojit do již probíhajících projektů.

Komplexní podpora pro všechny začínající podnikatele

Czech Startup Platforma chce začínajícím podnikatelům pomoci ve všech fázích jejich projektů. Od know-how od úspěšných podnikatelů, kteří jako mentoři mohou poskytnout cenné informace, přes zorientování se v základní problematice podnikaní, inspiraci u ostatních začínajících podnikatelů, až po poskytnutí kontaktů na prověřené a kvalitní investory, kteří by mohli jim pomoci s financováním podnikaní, a na ověřené dodavatele služeb, které začínající podnikatelé potřebují.

Online i offline setkávání

V budoucnu chce Czech Startup Platform organizovat i pravidelné specializované workshopy a web meetingy, které by umožňovaly jednotlivým začínajícím podnikatelům sdílet své zkušenosti mezi sebou a zároveň konzultovat s odborníky další možný postup.

You may also like...