Pohádkové skotské hrady a zámky. Poznejte kus historie

Krajina jako z mýtické báje. Měnící se počasí. Odolní a hrdí lidé. A historie, kam oko dohlédne. Pojďte s námi navštívit překrásné skotské hrady a zámky. 

Hurá na výlet!

Skotské hrady jsou skutečným skvostem. Naleznete je v krajině stovek jezer a tisíců kopců. Vřesoviště, pastviny a mnohobarevná krajina vás provedou do míst, kde je k objevení více než tři tisíce hradů i zámků. Některé z nich stále mají dřívější lesk a krásu, z jiných zbyly ruiny. Které z nich s námi navštívíte? Cestovní kancelář vás zavede do míst, na která budete s láskou vzpomínat. 

Blair Castle

Již od 13. století stojí v zalesněné krajině podél údolí řeky Garry na vás čeká Blair Castle. Jedná se o jednu z nejhojněji navštěvovaných památek ve Skotsku. Po staletí zde bydleli vévodé z Athollu, zástupci rodu Murray. Právě na tomto místě se nachází jediná legální soukromá armáda v Evropě. I proto je zdejší památka skutečně vyhledávanou záležitostí celého širého kraje. 

Na Balmoral jezdí královna

Právě se nacházíme ve skotském národním parku Cairngorms, hrabství Aberdeenshire. Zámek můžete navštívit pouze v době, kdy jej právě nevyužívá královna. Na Balmoral Castle totiž velmi ráda pobývá, společně se svými psy corgi. V sále tanečního sálu se konají výstavy a společenské události, přístupná je také zahrada a areál zámku. Samozřejmě v době, kdy zde není královna. 

Dunrobin Castle

Pohádkový zámek se vším všudy. I když byl postaven již ve středověku, své současné podoby se dočkal až v 19. století. Na jeho podobě se podílel Sir Charles Barry. Kdo zná Westminsterský palác, sídlo parlamentu, jistě si tyto budovy spojí. Zámek se nachází na severovýchodě Skotska. 

Už víte, kam se vydáte? Necháte se inspirovat místní jedinečnou krajinou a stanou se toulky po Skotsku námětem pro vaši vlastní malbu, báseň, skladbu, nebo třeba obsáhlý deník či blog? 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...