Pořizujete si poprvé psího kamaráda?

Neměli byste zapomenout na tyto chovatelské potřeby.

Pelech pro psa

Ať už pořizujete štěně, nebo dospělého psa, je dobré mu vyhradit jeho vlastní místo, kde si pes může zajít bude-li chtít být sám, nebo kde ho pošleme když se nám bude moc motat pod nohama. Pelíšek mu poskytuje nejen místo pro odpočinek, ale i pocit bezpečí.

Současný trh nabízí nepřeberné množství pelechů pro psy a to nejen tvarů, ale i různých materiálů a velikostí. Vybírat můžeme ze zateplených pelíšků, matrace pro psy, proutěné košíky, či domácí textilní boudy. Při výběru však mějte na paměti, že pelíšek by měl odpovídat velikosti psa a také by měl být praktický na údržbu.

 

Obojek a vodítko

  • Bez těchto dvou pomůcek se neobejde žádné venčení. Pokud máte štěně, volte obojek jednoduchý, hladký, který je podšitý měkkou plstí. Vodítko volte také jednodušší (kožené nebo řetízkové), v žádném případě samonavíjecí, které není vhodné pro nácvik chůze u nohy.
  • Je to snad nejzákladnější výbava všech pejskařů. I když jdete jen na polní cestu za dům, která není nijak frekventovaná, je dobré mít u sebe vodítko. Z vysoké trávy Vás může překvapit divoká zvěř, nebo zatoulaný pes, za kterým by se Váš čtyřnohý kamarád vydal. Zkrátka a dobře, vodítko je dobré mít vždy po ruce, i když máte pejska vycvičeného a poslouchá na slovo. Může se stát leccos.
  • Obojek pro psa je samozřejmostí. Jednak aby bylo za co připnout vodítko, ale může taky posloužit k zavěšení psí známky s informacemi o očkování, nebo s Vaší adresou.

Hračky

  • Psi si rádi hrají v jakémkoli věku. Mezi nejoblíbenější hračky patří Provazové uzly, gumové pískací, nebo přetahovací lana. Která hračka psovi vyhovuje, zjistíme postupem času až si pejsek hračky vyzkouší.
Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...