Psí plemena dobře se snášející s dětmi

Jste mladá rodina a nyní jste si pořídili dům, který však potřebuje svého hlídače? Nebojte se pejska a toho, jak bude reagovat na vaše dítě. Existují totiž psí plemena, která se s dětmi snáší skutečně skvěle. Jak se říká, každý člověk si přijde na svého pejska. Existují totiž pejsci do měst, existují pejsci do nepohody i líní jedinci, kteří jsou nejlepšími společníky lidem, kteří se neřadí k těm nejaktivnějším. Pokud v současné době hledáte pejska, který by chránil váš rodinný dům, ale který by se zároveň dobře snášel s dětmi, poradíme vám, na jaká plemena se zaměřit.

Psích plemen je na světě skutečně hodně. Některá jsou více inteligentní, jiná jsou méně inteligentní. Obecně však platí, že pro rodiny jsou vhodné energičtější plemena, která číší inteligencí. Jaká to tedy jsou?

Border kólie

Mezi nejinteligentnější plemena jednoznačně patří border kólie, která je zároveň označována za psí plemeno, které má rádo děti. Jestli jste tedy hrdými rodiči a hledáte psího společníka, který by vše děti naučil toleranci a respektu ke zvířatům, doporučujeme právě zmiňované psí plemeno, které není zdaleka tak náročné, jak se o něm povídá.

Pro rodiny doporučujeme krátkosrstou rasu. Budete mít ušetřeny starosti spojené s vyčesáváním a česáním.

Boxer

Boxer je plemeno, z něhož jde strach. Je to však mylný dojem. Boxer se sice řadí k nejvíce energickým plemenům, není však vůbec nebezpečný. Dokonce v sobě nemá ani agresivní vlastnosti, které by potřebovaly ukázat, kdo je tady pánem. Boxer je zkrátka mírumilovný, přátelský pes, který se rychle učí novým dovednostem a miluje, když může být mezi svými.

Je to ideální pes do rodiny s dětmi, zamilují si ho nejen samotní rodiče, ale i děti, které v něm budou vzbuzovat důvěru, pokud se k němu budou dobře chovat. Svou lásku umí boxer dát nejednomu člověku.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...