Single bydlení je na ústupu, teď letí spolubydlení

V poslední době se opět učíme více počítat. Máme trochu hlouběji do kapsy a taky se učíme více si vážit peněz a lépe hospodařit. Pár generací po změně režimu již chápe, že postavit se na vlastní nohy, znamená hodně používat rozum a být zodpovědný. Spolubydlení letí v každém věku.

Nemusíte být tedy jen studenti, abyste využívali formu spolubydlení. Jako všechno v životě to má pár výhod i nevýhod. Pro někoho spolubydlící představuje ztrátu soukromí, pro jiné zase způsob jak ušetřit a užít si o trochu více zábavy. Žít o samotě v garsonce také může lézt trochu na mozek.

Větší byt zásluhou spolubydlení

Jednou z výhod spolubydlení je i možnost pořídit si mnohem větší a hezčí byt. Složit se na nájem není vůbec k zahození. Pokud potřebujete bydlet rychle a máte možnost k sobě někoho přibrat, vezměte je sebou do pronájmu. Spolubydlení je mnohem výhodnější. Ve velkoměstech je mnohem dražší sehnat menší byt pro mladé single, než větší byt.

Sežeňte si spolubydlící

Mnohé realitní kanceláře mají novou specializaci na spolubydlení. Najdou vám spolubydlícího i volný pokoj nabídnutý přímo ke spolubydlení. Lze se kouknout i na realitní servery, které se na tento segment potencionálních zájemců o pronájem bytu se spolubydlícím přímo specializují.

Nabídky tak můžete velmi efektivně filtrovat podle vybavení bytu, blízkosti metra nebo povoleného zvířátka. Můžete také filtrovat neoblíbené nabídky s průchozím pokojem. Ten se ale jako obývací pokoj může i hodit. Jestliže naopak sháníte někoho k sobě do bytu, na virtuální nástěnku si sami můžete vyvěsit svou nabídku i se všemi detaily a požadavky. Tato specifická oblast spolubydlení se poslední dobou stává pro realitní trh velmi zajímavou.

Trend spolubydlení v číslech

Největší zájem je o levný pronájem bytu se spolubydlícím či spolubydlícími. Od doby ekonomické krize je neustále na vzestupu a to možná překvapivě především i mezi studovanými mladými lidmi se speciálním vzděláním, kteří se stěhují za prací zejména do velkých měst. Tento nárůst je zvýšený o 25 % od roku 2009. Je oblíbený díky nízkým cenám pronájmů, velké nabídce bytů a v množství kategorií na výběr. Například v hlavním městě Praze lze sehnat pokoj ke spolubydlení od 2 500 korun.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...