Věděli jste, že lidé z iráckého města žijí u nekropole?

Dnes se dá cestovat skutečně kamkoliv. Jenom to chce říct si destinaci, která nás láká a kterou bychom chtěli navštívit, a je to. Pak už si jen lehce seženeme letenky a zařídíme ubytování. Pokud se však vydáte do jednoho známého iráckého města, možná byste si měli ubytování zařídit trochu v jiném místě – právě zde se totiž žije u obří nekropole a vypadá to tu jako v nějakém americkém, dost strašidelném hororu.

Abyste si takovou nekropoli dokázali představit – náhrobky jsou naprosto všude, kam se podíváte, hřbitov je skutečně ohromný, sahá až za horizont. Rozprostírá se na více jak šesti kilometrech čtverečních. Sice to je poměrně velká turistická atrakce, ale přesto spát u této obří nekropole by nechtěl asi nikdo.

U jakého města takovou obří nekropoli najdeme?

Určitě by vás zajímalo, u jakého iráckého města tuto nekropoli najdeme. Najdeme ji u města Nadžáf. Právě zdejší obyvatelé se dnes a denně bojí, protože zdejší nekropole je údajně tím největším hřbitovem světa.

Pro nás nebo pro některé obyvatele by toto místo bylo skutečně obrovským zdrojem hrůzy a děsu, ale pro většinu obyvatel Iráku jsou nekropole posvátným místem.

Jedná se o velice silný zážitek

Nikdo nemůže podotknout, že se nejedná o silný zážitek, pokud toto místo navštívíte. Jelikož je toto místo tak velké, možná bychom o tomto obřím hřbitovu mohli hovořit jako o hotovém městě, v němž žijí mrtví. Uličky jsou zde lemovány pískově zbarvenými náhrobky, kryptami a najdou se zde i nějaká mauzolea.

Je zajímavé, že do každé z hrobek, které zde najdete, se vejde více jak 50 těl. Každý rok se zde pochová několik stovek tisíc lidí. Bohužel zde nikdo nevede žádné konkrétní záznamy. Poslední zachované záznamy jsou pár let staré a uvádí se v nich, že by tuto nekropoli mohlo obývat více jak pět milionů zesnulých, ale nyní se počet zesnulých klidně mohl ještě dvojnásobit.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...