5 důvodů, proč rozšířit byznys o zavedenou firmu

Firmy na prodej

Kdo chce podnikat rychle a vyhnout se časově náročnému zakládání firmy, může si pořídit tzv. ready made společnost. Ale co když se už v oboru nějakou dobu pohybujete a chystáte se expandovat? Pak máte dvě možnosti: založíte novou pobočku a vybudujete byznys tzv. „od píky“, nebo si koupíte zavedenou firmu, která vám přinese spoustu nezanedbatelných výhod.

1. Časová úspora

Vybudování nové pobočky je časově náročné. A čas jsou peníze. Firmy na prodej již fungují a vy jejich prostřednictvím vstoupíte do rozjetého vlaku. Ušetří vám spoustu času a v podstatě díky nim jen plynule rozšíříte stávající byznys.

2. Schopní zaměstnanci

Neplatí to o všech firmách, ale pokud si dáte s výběrem záležet, pak v rámci akvizice zavedené firmy získáte také zaměstnance, kteří v ní nějakou dobu pracují a mají cenné zkušenosti. Ušetříte čas a peníze, které byste byli jinak nuceni investovat do „vypiplání“ nových pracovních sil.

Firmy na prodej

3. Atraktivní lokalita

S trochou štěstí přeberete firmu s provozovnou na dobré adrese. Právě ta je často alfou a omegou úspěchu a není snadné ji získat.

4. Zefektivnění procesů ve stávající firmě

Může se stát, že narazíte na podnik, který funguje mnohem lépe než váš. Vezmete-li si z takové organizace činností příklad a zavedete-li stejné procesy i ve „staré“ firmě, jedině získáte.

5. Početná klientela

Firmu si nekoupíte pouze se zaměstnanci, ale také s jejím renomé a stabilní klientelou. A je to právě akvizice nových zákazníků, která patří k nejdražším položkám. Vy je touto cestou můžete mít „zdarma“.

Firmy na prodej

Na koupi firmy nemusíte být sami

Jak koupit firmu a neprohloupit? Obraťte se na profesionály ze společnosti Copra a nechte se transakcí provést za ručičku. Odborníci pohlídají všechny fáze od počáteční přípravy přes hloubkovou kontrolu nabídky až po úspěšné zakončení. Více se dozvíte na www.copra.cz.

You may also like...