5 důvodů, proč rozšířit byznys o zavedenou firmu

Firmy na prodej

Kdo chce podnikat rychle a vyhnout se časově náročnému zakládání firmy, může si pořídit tzv. ready made společnost. Ale co když se už v oboru nějakou dobu pohybujete a chystáte se expandovat? Pak máte dvě možnosti: založíte novou pobočku a vybudujete byznys tzv. „od píky“, nebo si koupíte zavedenou firmu, která vám přinese spoustu nezanedbatelných výhod.

1. Časová úspora

Vybudování nové pobočky je časově náročné. A čas jsou peníze. Firmy na prodej již fungují a vy jejich prostřednictvím vstoupíte do rozjetého vlaku. Ušetří vám spoustu času a v podstatě díky nim jen plynule rozšíříte stávající byznys.

2. Schopní zaměstnanci

Neplatí to o všech firmách, ale pokud si dáte s výběrem záležet, pak v rámci akvizice zavedené firmy získáte také zaměstnance, kteří v ní nějakou dobu pracují a mají cenné zkušenosti. Ušetříte čas a peníze, které byste byli jinak nuceni investovat do „vypiplání“ nových pracovních sil.

Firmy na prodej

3. Atraktivní lokalita

S trochou štěstí přeberete firmu s provozovnou na dobré adrese. Právě ta je často alfou a omegou úspěchu a není snadné ji získat.

4. Zefektivnění procesů ve stávající firmě

Může se stát, že narazíte na podnik, který funguje mnohem lépe než váš. Vezmete-li si z takové organizace činností příklad a zavedete-li stejné procesy i ve „staré“ firmě, jedině získáte.

5. Početná klientela

Firmu si nekoupíte pouze se zaměstnanci, ale také s jejím renomé a stabilní klientelou. A je to právě akvizice nových zákazníků, která patří k nejdražším položkám. Vy je touto cestou můžete mít „zdarma“.

Firmy na prodej

Na koupi firmy nemusíte být sami

Jak koupit firmu a neprohloupit? Obraťte se na profesionály ze společnosti Copra a nechte se transakcí provést za ručičku. Odborníci pohlídají všechny fáze od počáteční přípravy přes hloubkovou kontrolu nabídky až po úspěšné zakončení. Více se dozvíte na www.copra.cz.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...