Binární obchodování, aneb proč začít obchodovat

Možná, že jste také jeden z těch lidí, kteří hledají způsob, jak pomocí internetu vydělávat z domova. Možná jste ho právě našli, nechte mě Vám představit nový nástroj na finančním trhu nazývaný binární opce. Nechci si vymýšlet a říkat Vám, jak budete vydělávat desítky tisíc korun měsíčně ihned od začátku, protože tomu tak většinou není. Binární obchodování je totiž běh na dlouhou trat a pokud chcete být úspěšní, tak mu budete muset obětovat dostatek času, bez toho to prostě nepůjde. Ti z vás, kteří se ovšem nenechají zastrašit a opravdu se plně ponoří do obchodování, tak na ně s největší pravděpodobností čeká velmi lákavá odměna v podobě pravidelného měsíčního přijmu navíc. Pojďme se ted spolu podívat vlastně, co to ty binární opce jsou, jak je lze obchodovat a jak vy jakožto obchodníci můžete minimalizovat počáteční neúspěch.

Binární obchodování – jak na něj

Binární opce jsou v principu velmi jednoduché takže je dokáže pochopit téměř každý. Vy v roli. obchodníka předpovídáte, jestli cena podkladových aktiv půjde Nahoru, nebo dolu. Pod pojmem podkladová aktiva si můžeme představit například zlato, ropu, stříbro, nebo akcie společností jako je FB, Google apod. Jakmile si určíme aktivum, které chceme obchodovat, tak zvolíme směr, kterým se podle nás jeho hodnota posune. Jestliže, se domníváme, že cena ropy bude za půl hodiny větší, než je nyní, tak vybereme směr Nahoru a expiraci 30 minut. Pokud si zase naopak myslíme, že cena ropy půjde dolů kvůli aktuální ekonomické situaci, tak zvolíme směr dolů. Pokud bude naše předpověď správná, tak za obchod vyděláme předem fixní částku, většinou se jedná o 75-85% z investice.

Kde opce obchodovat – BDSwiss

Binární opce v češtině můžete obchodovat u tzv. brokerů, těchto brokerů naleznete na internetu desítky, nebo možná dokonce i stovky. Každý broker má své pro a své proti, většina lidí z Česka a Slovenska ovšem volí brokera BDswiss. Tato společnost sice nepochází ze Švýcarska, jak byste si podle názvu brokera mohli říci, i tak má ale švýcarské kvality. Já osobně zde také obchoduji něco málo přes půl roku a jsem zde spokojen, je sice pravda, že mám účet i u jiného brokera, ale u BDSwiss vytvářím většinu svých obchodů. Můj druhý účet u jiného brokera mám jen kvůli testování, a abych vyzkoušel i něco jiného, jinak brokera BDSwiss doporučuji, protože je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé tradery. (A to zejména díky výukovým materiálům a pokročilým obchodním nástrojům)

Binární opce – demo účet

Jak jste se dozvěděli, tak princip obchodování binárních opcích je jednoduchý ( prostě bud, anebo). I tak ale určit tento směr pro neznalého obchodníka může být složité a proto většina brokerů nabízí demo účty na binární opce. Jejich úkol je jednoduchý, nechat jakéhokoli začínajícího investora si vyzkoušet obchodování, bez toho, aniž by musel investovat vlastní peníze. Demo verzi Vám většina brokerů založí na požádání, tímto způsobem můžete krásně využít obchodování binárních opcích, bez rizika vašich vlastních ztrát. Já osobně jsem také začínal na demo účtu, je to prostě bezpečnější, než hnedka obchodovat s vlastními těžce vydělanými penězi.

Mějte na paměti, že obchodování na cvičném účtu není to samé jako obchodovat s opravdovými penězi. Proč? Protože jste člověk a ne robot a působí na vás vaše psychika, která ovlivňuje, kdy obchod uzavřete a kdy ne. Vaše psychika je ovlivněna emocemi a člověk se chová jinak, když riskuje své peníze a nebo nic neriskuje na demu účtu. Musíte si to uvědomit a přistupovat ke cvičnému účtu stejně jakoby se jednalo o vaše poctivě vydělané peníze. Přeji hodně úspěchu!

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...