Jak je to u vás s BOZP? Víte, co všechno musíte mít vyřešeno?

Věděli jste, že ať už jste velký podnikatel nebo drobný živnostník, musíte mít vyřešenou bezpečnost práce a požární ochranu? Zejména s BOZP však mají podnikatelé problém. Nedávné průzkumy ukázaly, že až čtyřicet procent podnikatelů nemá ani zdání o tom, co to bezpečnost práce a ochrana zdraví při práci je. Bohužel tito nevědomí podnikatelé jsou nejvíce ohroženi, kdyby k nim přišla kontrola, mají na malér zaděláno. V případě nevyřešené BOZP totiž hrozí obrovské pokuty, které mohou sahat nejen do stovek tisíc korun, ale rovnou do několika milionů korun. Pokud tedy nemáte zatím BOZP v podniku vyřešeno, je třeba s tím něco udělat.

Pokud hovoříme o BOZP, hovoříme o legislativou stanovených pravidlech a opatřeních, s nimiž se předchází ohrožení a také poškození lidského zdraví při pracovním procesu. Bohužel nelze zmínit přesnou definici tohoto pojmu, který je ze zákona povinný, jelikož přesná definice opravdu neexistuje.

Co však můžeme říct, je to, co musí být všechno v rámci bezpečnosti práce vyřešené a pod kontrolou.

Co vše je třeba mít vyřešeno v rámci BOZP

Každý podnikatel by měl mít samozřejmě zpracovanou a aktualizovanou dokumentaci týkající se bezpečnosti práce. Je třeba neustále odstraňovat neshody na pracovištích, nesmí se zapomínat na provádění vzdělávání a školení v BOZP a také v PO. V rámci bezpečnosti práce se musí vědět, jak by se postupovalo i v případě úrazu. Každý podnikatel by měl vědět, co úraz na pracovišti obnáší a jak se řeší.

Je třeba mít vyřešeného mnohem víc, naštěstí na to nemusíte být sami.

bozp

Svěřte se do rukou odborníků

Využijte nabízené a pomyslné pomocné ruky společnosti PEGASUS service. Firma se vám postará o vše, co s BOZP a samozřejmě i s PO souvisí. Zastoupí vás v případě kontroly tak, abyste prošli na jedničku. Netrapte se s touto zákonnou povinností a působení v podnikatelském světě si krapet usnadněte.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...