Bitcoin padá střemhlav dolů a bere sebou investorské nováčky

bitcoin

bitcoin

Ano je to tak. Je 22.prosince 14:30 a bitcoin ztratil na hodnotě za pouhých 5 dní o 30%. Jedná se o virtuální měnu neboli kryptoměnu, kdy ještě jeden kus této měny stál přes 400 tisíc Kč a nyní padá pod 250 tisíc. Nikdo nezná dno. Bitcoin vyšplhal na svou nejvyšší hranici 20 tisíc dolarů a nyní padá pod 13 tisíc dolarů. Jelikož hodnota této měny se nezakládá na ničem jiném, než na nabídce a poptávce, bez zásahu regulace nebo hmatatelné hodnotě.

Prosinec 2017 představuje něco jako krypto boom, kdy nejen samotný bitcoin, ale i ostatní kryptoměny získávaly nejen na hodnotě v řádech desítek až stovek procent, ale hlavně na popularitě. To sebou neslo samozřejmě pozornost médií po celém světě, které vyslechli běžní řádoví lidé, kteří neví nic o investování, ale chtějí být u toho.

Investice do kryptoměn chce pevné nervy

Kdo nerozumí kryptoměně, tak při prvním náznaku potápějící lodi ihned prodávají, burzy vyplácejí a přehodnocují cenu, protože se mění nabídka a poptávka. Nezkušení prodávají, zkušení nakupují. Správný investor totiž má vložené peníze do bitcoinu či jiné kryptoměny jen jako součást svého velkého portfolia a nepotřebuje hned zbohatnout, rád si počká.

Kryptoměny vykazují vždy velké týdenní, denní a dokonce i hodinové výkyvy. Trend je však natolik rostoucí, že toto snížení je pouze běžnou korekcí už tolik nafouklé ceny a předpokládá se opět pomalý let vzhůru. Jaká bude však realita ukáže čas.

My doufáme, že jste do bitcoinů a jiných alternatiních měn nevložili všechny své úspory nebo chraň bůh hypotéku (jako vášniví američané) a pokud ano, tak snad jste nakoupili za hodně nízký kurz v minulosti nebo máte dobré nervy a jednoduše si počkáte 🙂

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...