Bitmain plánuje vstup na americkou burzu

Oživení trhu kryptoměn povzbudilo i hlavního výrobce těžebního hardwaru, společnost Bitmain. Ta oživuje své plány na primární úpis akcií (IPO). Zatímco ještě loni to vypadalo, že firma plánuje vstup na hongkongskou burzu, nyní se aktivně připravuje na vstup na americkou burzu. Společnost by úpisem na jednu z amerických burz měla získat sumu mezi třemi sty až pěti sty miliony dolarů. Úpis by měl podle odhadů proběhnout v druhé polovině letošního roku s tím, že Bitmain by měl potřebné dokumenty předat v průběhu měsíce července.

Čínská společnost však není jedinou firmou, která postupuje obdobně. Podobně se zachoval i menší konkurent Bitmainu Canaan, který také původně uvažoval o vstupu na hongkongskou burzu a nyní míří do Spojených států. Zda jsou důvody stejné nebo jiné se dá jen odhadovat, ale je zřejmé, že to asi nebude úplná náhoda a obě společnosti zabývající se vývojem složitého hardwaru sledují podobné cíle.

Růst kryptoměn

Bitamain začal uvažovat o vstupu na americkou burzu v době, kdy se cena nejznámější kryptoměny Bitcoin opět začala šplhat nahoru. Postupně během relativně krátké doby narostla až na hodnotu deseti tisíc dolarů za minci, tedy nejvyšší hodnotu od loňského března. Dá se tedy usuzovat, že i tento trend stojí za rozhodnutím Bitmainu vstoupit na americkou burzu.

Čínská společnost Bitmain je hlavním výrobcem a dodavatelem potřebného hardwaru pro těžbu kryptoměn. Její podíl na trhu prý přesahuje 80 %, což je skutečně obrovské číslo, které v jiných odvětvích nemá obdoby. Na paty mu velmi nevýrazně šlape právě Canaan, ale má ještě hodně co dohánět. Bitmain má tak obrovský vliv na globální kryptoměnový ekosystém, což je pozice, která trápí kryptoměnové komunity a řada společností ji vyčítá přílišnou koncentraci moci. Dá se očekávat, že nabídka akcií obou společností půjde na dračku, jelikož řada lidí spatřuje v kryptoměnách zlato budoucnosti.

You may also like...