Business pravidla pro ženy. Vaše oblečení rozhoduje o úspěchu

Pravidla oblékání pro muže jsou ve světě byznysu poměrně jasná. Ale jak je to se ženami? Co je vhodné a co naopak už trochu přestřelené? Ženy to mají trochu složitější, ale zase mají širší možnosti jak vyjádřit svou osobnost a kreativitu.

V prvé řadě je nutné konečně změnit klasické nastavení mnoha žen, že na oblečení tolik nesejde. Je to velký omyl, a zvlášť ve světě byznysu hraje váš oděv důležitou roli. Každý si jej všimne a také ohodnotí. Vhodně zvolené oblečení vám dodá profesionalitu a také důvěryhodnost. Když budete mít hezké a kvalitní kousky, každý hned pochopí, že jste pečlivá a věci vám nejsou jedno. A to je důležité v jakémkoliv oboru.

Střídmost a vkus

Šatník je vhodné ladit do stylu konkrétní firmy. Každá společnost má jiné nároky na oblékání a vy byste se jim měly snažit přizpůsobit. Nesnažte se za každou cenu vynikat, ale spíše si najít vlastní styl v rámci širší firemní kultury.

Vytvořte si nadčasový šatník, který vás nezruinuje finančně a není nutné jej každou sezónu obměňovat. Volte tedy kousky, které jsou módní již desítky let. Chybu neuděláte s kostýmy, halenkami, lehkými svetříky a střízlivými barvami. Módní výstřelky nakupujte výjimečně. Další sezónu už mohou být totálně mimo a vy je neunosíte.

  • Výstřednost většinou zákazníky neláká. Obchody raději uzavírají se střízlivě oblečenými lidmi.
  • Pozor na vyzývavost. Není chyba přirozeně vyzdvihnout vaši krásu, ale přílišné výstřihy nebo krátké sukně jsou mimo.
  • Důležitý je i make-up a nehty. Umělé řasy a dlouhé rudé drápy nedělají nejlepší dojem.

Krejčovství není jen pro pány. Neváhejte a nechte si také ušit nějaký kousek na míru. Pokud vám bude opravdu dobře sedět a vy jej využijete při práci vyplatí se i finančně. Není nad kostým, který vám padne jako ulitý nebo kvalitní lodičky z pravé kůže, jež nepadají, netlačí a vypadají stále jako nové. V konfekci se dá najít mnoho hezkých kousků, ale nad pravou krejčovinu nic není.

You may also like...