Byly odhaleny další pojistné podvody

Letošní rok začal opravdu zvláštně. Udála se totiž spousta věcí, nad kterými je dobré se zastavit. Česká firma dostavěla svou první solární elektrárnu v Chile a stala se tak první českou společností, kterou vede ryze české vedení. Když už jsme u té Ameriky, byl zde také zvolen a jmenován nový prezident, a sice Donald Trump. V současné době se snaží o zastavení migrace do USA, ale trošku se mu tato záležitost komplikuje. Vydal svůj dekret, který pojednával o zákazu uprchlíků do Spojených států amerických na sto dvacet dní, ale dlouhé trvání neměl. Dekret byl vyhodnocen jako protiústavní.

Co se ale týče událostí v České republice. Elektronická evidence tržeb pomalu, ale jistě finišuje. Blíží se totiž její poslední vlna, která má zhruba dvě stě padesát tisíc živnostníků zasáhnout v březnu. Letos se u nás také schyluje k volbám, což už je velmi řešené téma.

Samozřejmě jsou na místě další různé změny v zákonech a vyhláškách, ale těch je tolik, že se o tom dá povídat až do pozdních hodin večerních. Co by vás ale mohlo zajímat je to, že pojišťovny opět odhalily spoustu pojistným podvodů, a to za více jak jednu miliardu korun.

Češi jsou zkrátka národ vynalézavý a také nepoučitelný. Za takové podvody podvodníkům hrozí až deset let vězení, ovšem to řadu z nich nezastrašuje. Výzkumy a statistiky ukázaly opět nárůst odhalených podvodů v roce 2016. Jedná se o opravdu velký růst oproti předešlému roku. Bylo prověřeno něco málo přes šestnáct tisíc pojistných událostí. Během tohoto prověřování se odhalilo několik podvodů, a to v konečné částce jedna celá dvě miliardy korun.

Proč se ale lidé do takových potíží dostávají? Myslí na to, co je následně postihne? Nebo jim takový podvod stojí za následné odnětí svobody? Trestní sazba za podobný prohřešek se škodou, jež přesáhne pět milionů, je pět až deset let odnětí svobody.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...