Češi chtějí podvádět pojišťovny ještě více

Začátek nového roku přinesl spoustu očekávaných, ale také i neočekávaných novinek. Pokud se řadíte do skupiny s názvem OSVČ, tak byste jistě měli dávat pozor na změny, které se konaly v oblasti zdravotního a sociálního pojištění. Sociální pojištění zaznamenalo v letošním roce hned několik změn. Jedná se ovšem o nepatrnosti, tudíž se jimi nemusíte příliš zaobírat, pokud vás tato problematika příliš nezajímá. Určitě ale zpozorněte u zdravotního pojištění. Každá zdravotní pojišťovna totiž změnila svůj bankovní účet. Jestliže jste doposud zálohy na toto pojištění posílali na stále stejný účet, nemusíte mít strach – staré bankovní účty budou v platnosti ještě po dva roky. Pomalu, ale jistě začněte přecházet k těm novým. Nezapomeňte také navýšit zálohu. Minimální platba totiž činí něco málo přes devatenáct stovek, místo osmnácti.

Začátkem února se také zjistilo, že lidé opětovaně podváděli pojišťovny během uplynulého roku. Odhalené podvody se vyšplhaly k obrovským cifrám a znovu narostly oproti předešlému roku. Občané našeho státu mají totiž jakousi tendenci a chuť podvádět pojišťovny. Stále hledají příčiny a různé možnosti, jak takový podvod provést. To, že jim za odhalení takového podvodu hrozí odnětí svobody až na deset let – to už není tak úplně důležité. Co je ale zajímavé, že se lidé snaží podvodně vydělat úplně v jiných oblastech, než tomu bylo v loňském roce. Takt to tedy řekly samy pojišťovny.

U jednotlivých pojišťoven zasahují prokázané podvody až do stovek milionů korun, a to každoročně. Pakliže se zaměříme na celý tuzemský trh, jedná se o prohřešky za zhruba jednu miliardu korun ročně.

Pojistných podvodů přibývá zejména v oblasti životního a majetkového pojištění. Loni se prošetřovala hned tisícovka takových případů a u šesti set z nich se podvod také prokázal. Jedná se tedy o větší polovinu, což je naprosto šokující.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...