Český Krumlov je krásný

Toto město není pěkné nejen v létě, ale i v každém jiném období. U věhlasných památek a turisticky oblíbených krásných míst není v sezoně v tomto období k hnutí. Pokud se chcete vyhnout velkým davům a užít si historické památky v jejich plné kráse, vyrazte na víkend do Českého Krumlova. Jeho atmosféru středověkého města má velmi v oblibě mnoho cestovatelů z celého světa. Pokud si vyberete pro svůj pobyt měsíce mimo hlavní sezónu, nejsou o nic méně krásné. Ušetříte si tím únavné čekání ve frontách a proudící davy. Krása Českého Krumlova je opravdu věhlasná. Ve středověkých uličkách se můžete kochat úžasnou atmosférou. Využijte také pestrých nabídek ubytování v Českém Krumlově blízko centra a nezapomeňte si dát svou ranní kávu v jedné z místních kaváren.

Na poznání všech krás bude víkend krátký

Prozkoumejte všechna zajímavá místa a nakonec zjistíte, že vám na toto město jen víkend skutečně stačit nebude. Krumlovský zámek je nádherný. Jeho majestátnosti a kouzlu zcela podlehnete a ohromí vás i medvědi, tedy dvě medvědice, které zde spokojeně prožívají svůj důchod. Pro ten nejkrásnější pohled na nádherné město využijte i zámeckou věž. Z té si dokonce ti největší odvážlivci také čas od času klidně slaňují. Pak vás čeká podrobná prohlídka krásného interiéru zámku, kde se přiblížíte šlechtickému životu, všem rodům i krásným klenbám. Odpočiňte si v zámecké zahradě, kde naleznete velmi obdivované otáčivé hlediště.

Český Krumlov pro všechny

Kromě ubytování Český Krumlov vám toto místo nabídne i celou řadou restaurací, které vás zcela oslní středověkými recepty, ale i interiérem. Při procházce nad romantickými zákoutími zdejší řeky Vltavy vám bude příjemně a pak můžete projít zdejší muzea. Pokud nepatříte mezi milovníky historie, při plánech na druhý den si je trošku pozměňte. Můžete podniknout příjemnou túru na nedaleký vrchol s názvem Kleť a odměnou vám za to bude panoramatický výhled na zdejší nádherné historické město s nevšedním kouzlem. Obdivovatelé zřícenin se zcela jistě vydají směrem k ruině Dívčí kámen, kdysi gotický hrad postaven. Například ubytování Český Krumlov v Pensionu Rosa vám poskytne opravdu dostatečné pohodlí pro víkendový ale i dlouhodobější pobyt. Pokud plánujete v průběhu své dovolené nějako delší výlety, budete rádi za parkoviště u apartmánu. Užijte si pak svou jarní procházku Českým Krumlovem.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...