Čína bude již brzy mít svou vlastní kryptoměnu

Trh s virtuálními měnami se neustále rozrůstá. Poté co letos v červnu své plány na vlastní digitální měnu oznámila firma Facebook, objevila se nyní informace, že vlastní kryptoměnu chce brzy zavést i Čína. Náměstek čínské centrální banky dokonce uvedl, že banka už je na zavedení vlastní digitální měny připravena, a svět tak s napětím očekává, kdy se nová čínská kryptoměna objeví a jaký vliv její zavedení bude mít na světovou ekonomiku.

Proč a jak chce Čína zavést vlastní digitální měnu?

Podle amerického finančního časopisu Forbes, který se digitálními měnami ve velké míře zabývá, by čínská kryptoměna mohla být zavedena již příští měsíc, s velkou pravděpodobností konkrétně jedenáctého listopadu. Tento den je totiž v Číně dlouhodobě nejrušnějším dnem z hlediska internetového prodeje, neboť se zde slaví tak zvaný den nezadaných. Jedním z důvodů, proč se Čína rozhodla zavést vlastní digitální měnu je, že si od toho slibuje snížení nákladů na oběh běžných mincí a bankovek. Dalším důvodem je bezpochyby to, že díky vlastní kryptoměně bude mít stát lepší kontrolu nad finančním trhem. Na základě dosud zveřejněných informací se předpokládá, že čínská centrální banka začne novou digitální měnu postupně distribuovat prostřednictvím několika silných čínských společností, například společnosti Alibaba, a také prostřednictvím několika státem vlastněných bank.

Kryptoměna již dávno není jen bitcoin

Většina obyčejných lidí si pod pojmem digitální či virtuální měna stále představuje především tu nejznámější – bitcoin. Podle nejnovějších údajů již nyní existuje na světě něco přes tisíc různých kryptoměn a jejich počet neustále roste. Kromě bitcoinu jsou dalšími známými kryptoměnami například ethereum, litecoin či monero. Stále častěji se také začínají objevovat kryptoměny, které souvisejí s určitým oborem, nebo jako v případě Číny s konkrétní zemí.

You may also like...