Co je a není vhodné na pracovní schůzku?

Pracovní schůzky bývají dost často stresující záležitostí. Převážně v momentě, kdy jde vám nebo společnosti opravdu o hodně. Věděli jste, že o tom, jak proběhne vaše schůzka rozhoduje i vaše oblečení? Pokud si myslíte, že oblečení nehraje žádnou roli, protože jde především o dovednosti, mýlíte se. Schválně zkuste přijít v teplákové soupravě a uvidíte, že pracovní schůzka skončí ještě dříve, než vůbec začala. Pojďme se podívat na to, co je, a naopak není vhodné.

Co je a není vhodné na pracovní schůzku?

Pracovní oblečení na schůzku vybírejte podle situace. Nemusí se vždy nutně jednat o oblek. V některých případech postačí košile, slušné džíny a boty, které jsou pro váš účel vhodné. Záleží také na tom, s kým máte pracovní schůzku. Jednali se o člověka, kterého znáte, nemusíte si tím zbytečně lámat hlavu. Pokud jde o první pracovní schůzku a protistrana je na daleko vyšším postu, vaše oblečení by podle toho mělo vypadat. V tomhle případě nebudete ani na vteřinu přemýšlet a sáhnete rovnou po obleku. Úspěch podnikatelé se odvíjí i od toho, zda umí volit vhodné oblečení či nikoliv.

Vhodné oblečení na pracovní schůzky

Jestliže jdete na pracovní schůzku se ženou, která je vaše kolegyně a čeká vás velký hráč, prozraďte ji, aby si neoblíkala nic, co by ji odhalovalo. Ani v nejmenším by neměla žena uvažovat nad vyzývavým oblečením, které má na sobě velké výstřihy nebo jiné střihy odhalující části těla. Profesionál tedy sáhne po takovém oblečení, jichž zakryje všechny vyzývavé části těla. Nezáleží na tom, jak pohodlně se žena cítí, důležité je znát kodex slušnosti, zvlášť ve chvíli, kdy se jedná skutečně o důležitou pracovní schůzku.

Oblečení na míru!

Oblečení by vám mělo sedět. Rozhodně nebude vypadat dobře volné a zároveň lítající oblečení. Protistranu bude váš outfit opravdu zajímat a věřte nám, že si prakticky čehokoliv všimne během velmi krátké doby. To platí jak o mužích, tak ženách.

You may also like...