Co je CRM systém a jak díky němu můžete nakopnout podnikání?

CRM systém

Představa nepodnikatelů, že průměrný podnikatel nic moc nedělá a v podstatě jen z pláže kontroluje, jestli jde vše jako po másle, je od reality velmi vzdálená. Většina skutečně úspěšných lidí dělá pro své podnikání maximum. Ale co když se o to snažíte bez viditelných výsledků? Možná jste jen zvolili špatnou strategii. Zaměřte se na své stávající zákazníky a dostaňte z nich maximum – samozřejmě ke spojenosti obou stran, protože právě na této filosofii staví strategie zvaná customer relationship management.

Přetahovat se o zákazníky s konkurencí není ani zdaleka tak efektivní jako péče o stávající klientelu. Ta se vám odmění loajalitou a s ní související pravidelnou útratou. Na velikosti vaší firmy přitom nezáleží, protože strategie CRM – český řízení vztah se zákazníky – je dobrou cestou pro živnostníky i velké společnosti.

Ale co je CRM systém? Jedná se o software, který slouží ke shromažďování důležitých informací o zákaznících a proběhlých obchodech. Využijete ho při analýzách, plánování marketingových kampaní a optimalizaci mnoha firemních procesů. S kvalitním CRM systémem ušetříte spoustu času a maximalizujete zisk.

CRM systém

Software vybírejte obezřetně

Pokud vás při pohledu na rozsáhlou nabídku CRM systémů oblilo horko a netušíte, po kterém produktu sáhnout, ujasněte si své požadavky.

Kvalitně koncipovaný CRM systém nabízí snadnou implementaci, přehledné uživatelské rozhraní a široké spektrum funkcí napříč všemi oblastmi, které souvisí s řízením vztahů se zákazníky. K dalším kritériím pak patří technická podpora provozovatele služby a samozřejmě i cenová politika.

Na závěr jsme si nechali konkrétní tip. Pokud již používáte oblíbený e-mailový klient Microsoft Outlook, vyzkoušejte český CRM software eWay-CRM. Tento Outlook CRM je v základu zcela zdarma a podle renomovaného serveru Capterra patří k nejlepší aplikacím ve své kategorii.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...