Co jste možná o Elonu Muskovi nevěděli

Elon Musk je jméno, které dnes zná naprosto každý. Jedná se o člověka, který stojí za miliardovými společnostmi, jako jsou firmy PayPal, také firma Tesla nebo SpaceX. Zatímco společnost SpaceX má za sebou velmi slibný rok, u automobilky Tesla se bude letos opět snažit o nemožné – už několik let po sobě se automobilka Tesla sotva překlenuje do dalšího roku. I sám Elon Musk potvrdil, že zejména na konci roku musí pracovat i devatenáct hodin denně, jenom aby udržel automobilku nad vodou. Zaměřme se však na samotného Elona Muska, který to ve svém dětství neměl nejjednodušší.  

I když automobilka Tesla neprosperuje tak, jak by si představoval, i když dluhy má i tam, kam oko nedohlédne, jedno nemůžeme tomuto muži upřít, a sice je to chytrý člověk, který v dětství dokonce přemýšlel tak usilovně, že si jeho rodiče mysleli, že je hluchý. Dokonce byl posílán i na různá vyšetření, dokud si rodiče neuvědomili, že opravdu jen tímto způsobem usilovně přemýšlí.  

To je však jen jedna z mnoha zajímavostí o tomto muži, který dnes stojí za mnoha zajímavými projekty.  

Vyráběl si vlastní rakety a výbušniny 

Když se svět dozvěděl, že Elon Musk se hrne do vesmírné turistiky, leckoho to překvapilo, ale jeho blízké nikoli. Právě jeho blízcí totiž věděli, že si Elon Musk vyráběl své vlastní výbušniny a rakety. Jelikož v dětství žil především s uklízečkou, která nekontrolovala každý jeho krok a která se starala jen o to, aby něco nerozbil, bylo jeho hobby “povoleno”. 

Ve dvanácti letech vytvořil svou vlastní videohru 

O tom, že je to chytrý muž, se vědělo už v jeho dvanácti letech, kdy takzvaně “nakódoval” svou vlastní videohru. V jeho dvanácti letech se kódování na počítači začalo rozvíjet, on se uchytil a svou první videohru prodal za pět set dolarů. I když on sám svou hru s odstupem času považuje za triviální, nepopírá, že za ni dostal slušně zaplaceno. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...