Finance prověří charakter i vztah

O penězích se hodně mluví, ale málokdo v nich má pořádek. Téměř nikdo k nim pak nemá vypěstovaný pozitivní vztah. V páru se pak o nich často nemluví vůbec, nebo si jede každý za své. Ženská nezávislost je podivná a ztrácí pevné základy s příchodem dětí. Základní mužská velkorysost a galantnost se zase úplně vytratila. Možná jste si toho všimli. Takové to české placení. Přijede celkem sympatický pár do hotelu, kde je na noc, mají snídaně, oběd i večeře, ale když dojde na placení, muž řekne: Prosím vás, rozpočítejte nám to. To se ale nikde jinde ve světě prostě nestane. At už přijede zamilovaný pár nebo skupina přátel, takhle se to nedělá.

Dohromady a přitom každý zvlášť

Jde tak trochu o obecný fenomén. Ona je emancipovaná, tak si přece vše zaplatí sama, on je naopak držgrešle, a ona si přece sama vydělá. Přitom by se ona ráda nechala pozvat, ale bojí se, co si pak on o ní pomyslí a on by ji rád naopak pozval, a aniž by se ji zeptal, tuší, že by si svou útratu přece ráda zaplatila sama. On se nechce shodit tím, že by si ona chtěla všechno zaplatit sama, ale zároveň to za ni přece sám ani nechce zaplatit. Tak prostě udělá ze sebe úplného idiota a řekne, že si to každý sámzaplatí.Ona ale čeká, že to zaplatí on a pak se třeba rozdělí, anebo že bude grant a zaplatí to, ale ono se tak nestane. Když se domluví a oba se střídají a jednou platí on, jednou ona, už se to dá snést. Na veřejnosti by ale měl vždy platit podle bontonu muž.

Co pro mě znamenají peníze

Jakmile si odpovíte na tuto otázku, budete mít jasno. Jak to mezi sebou měli vaši rodiče, každý za své nebo společně a viděli jste někdy tátu nebo mámu dělat si navzájem radost a překvapovat se? Pak si vzpomeňte, zda byly finance v rodině zdrojem starosti nebo radosti, zda jste žili v dostatku nebo jste si každou korunu museli obhájit a chránit. A také přemýšlejte, zda někdo podrazil vaši rodinu v oblasti financí a zda proto nedůvěřujete a hlídáte si svou kasu. O všem je třeba mluvit. Ideální řešení je takové, v jakém se oba nakonec cítíte příjemně, bez trapnosti a ponížení. Pokud váš protějšek odmítá poslouchat jakékoliv řeči o penězích, uhýbá, přijde mu to zbytečné a označuje vás za zlatokopku, zvažte, zda s ním chcetebýt. Téma peněz se bude vztahem prolínat celý život. Zdravý a vyvážený vztah je oboustranný a fungující i v oblasti financí. Je o potřebách vás dvou.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...