Hlavní chyby při oblékání? Toto jsou ony

Současní podnikatelé začínají stál více tušit, že na obchodním jednání musí zaujmout jak svými dovednostmi, tak i tím, jak vypadají. Jaké jsou hlavní chyby, které může podnikatel udělat, když si oblékne oblek? To jsou ony.

Velikost obleku

Kvalitní oblek by měl mít ve skříni každý podnikatel. Čas od času je třeba reprezentovat a udělat dojem. A to pozitivní. Bohužel mnoho lidí udělá spíše ten negativní. Může za to špatná velikost obleku. V jakém směru? Mezi nejčastější prohřešky patří:

  • Špatná délka rukávů
  • Špatná délka kalhot
  • Nepadnoucí sako

Délka kravaty

Ta k obleku patří. Jistě nemusíme připomínat, že doba širokých kravat skončila v období, kdy vznikla. Tedy v devadesátých letech. Přesto jsou chyby, které se výběru kravat týkají. Když už je vybrána správná, může být problém s jejím uvázáním. Pokud muž stojí, měla by špička kravaty končit u spony pásku. Pokud je kratší nebo delší, je to chyba. Naštěstí převázat kravatu není zase až tak velký problém.

Špatné ponožky

Zde se mohou objevit hned dvě chyby. První je spojena s barvou. Pamatujte, že ke klasickému obleku jsou nutností tmavé ponožky. Ideálně potom ty černé. Dále nezapomínejte na jejich vhodnou délku. K obleku nepatří kotníkové varianty. Musí to být ponožky vyšší. Když i v obleku sednete, neměla by vám být vidět kůže u nohou. Zde je třeba připomenout i pravidlo výše, které souvisí se správnou délkou kalhot.

Neumyté staré boty

Mnoho mužů se o stav své obuvi příliš nezajímá. Přitom je velkou chybou, když jejich obutí není čisté a ideálně lesklé. Přitom umýt si společenské boty je otázkou několika málo minut. Když bychom měli u bot ještě zůstávat, hraje roli o to, zda obuv není obnošená a zda ji vůbec můžeme zařadit do moderního stylu oblékání. Jaká je dnes ta nejhorší situace? Představte si muže, který má staré obnošení a špinavé mokasíny. Takový příliš dobrý dojem neudělá.

You may also like...